100 YILDIR GARDROBUMUZU SÜSLEYEN VAZGEÇİLMEZLERİMİZİN TARİHİ YOLCULUĞU

100 yıldır erkek giyiminin vazgeçilmezi olan bazı ürünler neredeyse her sezon yeniden biçimlenerek karşımıza çıkıyor. Her yeni sezonda biraz değişerek karşımıza çıkan bu ürünler daha da uzun süre hayatımızdan çıkmayacağa benziyor. İşte erkek modasının

JEAN

İlk olarak 1870’lerde madencilerin iş kıyafeti olarak tasalanan Denim, ikonik oyuncu James Dean ile popüler kültüre hızlı bir giriş sağladı. Kısa sürede popülerliğine popülerlik katan Jean’ler zamanla asit yıkama ve taşlama tekniği ile günümüz DENIM pantolonlara dönüştü.

DERİ MONT

Hız tutkunlarının vazgeçilmezi olarak hayatımıza giren deri mont aslında ilk olarak pilotlar için tasarlanmış bir ürün. Soğuktan koruma özelliğiyle kısa sürede motorcuların da vazgeçilmezi olmasına rağmen popüler kültüre girişi PUNK ve GOTİK akımlarla olmuştur.

BEYAZ T-SHIRT

Bugün günlük giyimin vazgeçilmezi olan beyaz T-Shirt’lerin asında servis çalışanlarının üniforması olarak çıktığını biliyor muydunuz? Üretim kolaylığı ve ucuz oluşundan dolayı kısa sürede ordu kıyafeti olarak da yer bulan beyaz T-shirt yine James Dean ile hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yerini aldı.