1877 YILINDAN GÜNÜMÜZE BİR BAŞYAPIT, KUĞU GÖLÜ BALESİ

Türkiye’nin en büyük eşcinsel yaşam ve kültür dergisi GZone’un Ekim 2015 sayısının kapağında Türkiye’nin en güzel kadınlarından biri ve efsane model Deniz Akkaya var.

Son günlerin en arzu edilen erkek mankeni Cenay Türksever eşiliğinde Jülide Güngör’ün objektifine, bize özel verdiği cesur pozlarla çok konuşulacak olan Deniz Akkaya, GZone’a özel hayatıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Gzone Dergi Ekim 2015 sayısının bir diğer önemli dosyalarından biri de, editörlerimizden Berk Şenöz’ün kaleminden, 1877 YILINDAN GÜNÜMÜZE BİR BAŞYAPIT, KUĞU GÖLÜ BALESİ

Klasik bale deyince akla ilk gelenler; Tütü giyen kadınlar, tayt giyen erkekler… Aynı zamanda gerek eğitiminde, gerekse opera salonunda izlenen bir eserde, balenin disiplininden de söz edilir. Geçmişte bale, saraylarda kraliyet ailelerine sergilenen ve/veya asilzadelerin izledikleri bir sanattı.  Bale deyince akla gelen ilk eser ise “Kuğu Gölü”dür. 1877 yılında ilk defa sahnelenen Kuğu Gölü Balesi, dans, hisler, ilişkiler anlamında çok önemli bir yere sahip. Eseri günümüze kadar birçok kez farklı koreograflar yorumlamıştır. İlk sahnelenen klasik kuğu gölü balesi ile 3 farklı yorumundaki ayrışmalar çok fazla. Ortak nokta ise eserin bestecisinin eşcinselliğini bastırmak için evlenmesi ve yaşadığı zorlukların diğer ses getiren yorumlarına yansımasıdır.

BU ÖZEL DOSYA GZONE DERGİ EKİM 2015 SAYISINDA!

GZONE DERGİ’NİN DENİZ’İN ELLİ TONU-EKİM 2015 SAYISINI AŞAĞIDAKİ BUTONLAR ARACILIĞI İLE ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ..

12119318_10153976001999523_1218294164_o

gzone indir ikon

google

apstore