2 EKİM 2019 ETKİNLİĞİMİZLE İLGİLİ KAMUOYU AÇIKLAMASI

Dün akşam gerçekleşen etkinliğimize sanatçı Ece Seçkin’in katılmaması ile ilgili kamuoyuna açıklamamızdır:

2 Ekim 2019 tarihinde Superfabric Club’da gerçekleşen “We Love Pop Music” etkinliği için yaklaşık 2 hafta önce konuyla ilgili detaylar bildirilip, etkinliğe konuk sanatçı olarak, sahnede 3 şarkı playback yaparak katılımı ile ilgili anlaşılan Ece Seçkin, ne yazık ki Pembe Hayat Derneği ve Eylül Cansın Trans Misafirhanesi’ne bağış sağlanacak bu etkinliğimize sadece 4 saat kala, tüm gün süren uzun karar verme süreci sonunda, sahneye çıkamayacağını bildirmiş ve hem bizleri hem de mekanı çok zor durumda bırakmıştır.

Konuk sanatçı olarak, bedelsiz de olsa, 3 şarkı için bile olsa bu gece kulübünde sahne alacağını açık ve net şekilde bilen Ece Seçkin’den bu bağış gecesinin tanıtımını yapmasını bile istemedik ancak kendisi, bu özel amaca hizmet eden geceyi tanıtmak bir kenara dursun, video kliplerinden kullanılan görüntülerle yapılan standart tanıtımları bahane ederek etkinlik öncesi yaptığı “Yarın akşam güzel bir amaca hizmet edecek bir partiye davetliydim. Fakat bu sosyal medyada sanki konserimmişcesine yayılmış. Yarın akşam İstanbul’da herhangi bir konser vermiyorum arkadaşlar, bilginize” paylaşımı ile “parti davetlisi” olduğunu iddia etmiş ve bizleri sanki sahte bir etkinlik düzenlendiğimiz algısını yaratarak zor durumda bırakmıştır. Seçkin’in menajerlik firması Bon Production ile yapılan konuşmaya göre kendisinin bu etkinlikte, bu mekanda şarkıcı olarak sahnede olacağı açık ve net olarak konuşulmuştur.

GZone bugüne kadar pek çok sanatçıyla bağış ve bağış amacı gütmeyen sayısız etkinlik düzenlemiş ancak bu tip bir yaklaşımla ilk kez karşılaşmıştır. Böyle güzel bir amaç için günlerce uğraşan bir ekibe yapılan bu davranışı kınıyor, LGBTİ+’lardan görünürlük olarak fayda sağlama amacı gütmeyen, sadece sözde değil özde de bizlerin yanında olduğunu gösteren tüm sanatçı arkadaşlarımıza bu vesile ile teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla

GZONE