2018 KIŞ SEZONUNUN ÖNE ÇIKAN ERKEK AYAKKABI MODELLERİ

GZone Dergi moda yazarı Erdem Oraylı, 2018 Kış sezonunun öne çıkan ayakkabı modellerini Ocak 2018 dergimiz için hazırladı. İşte bu özel dosya:

Gündelik hayatta kendimize sıkça sorduğumuz soruları sıralayacak olursak, şüphesiz ki “Bugün hangi ayakkabıyı giymeliyim?” sorusu birçoğunuzda başı çekecektir. Hatta günün sonunda alışveriş bütçenizin çoğunu ayakkabıya yatırıyor olabilirsiniz.

Her ne kadar giydiğimiz ayakkabıların tam anlamıyla bir mevsimi olmasa da, hava koşulları ve satın alınacak ayakkabının kullanım alanı seçim yapmanıza yardımcı oluyor. Buyrun içerisinde bulunduğumuz sonbahar – kış sezonunun öne çıkan ve olmazsa olmaz ayakkabı modellerine kısaca göz atalım.

SÜET VE DERİ SNEAKERLAR

Rahat ve sportif fakat bir yandan da kaliteli malzeme ve işçiliğe önem veriyorsanız, markaların süet ve deri ayakkabı tasarımlarına göz atmanızda fayda var. Bu modeller, gününüzü kurtaracak nitelikte, hemen her parçayla uyum sağlayabilen, ve özellikle kış aylarında oldukça dayanıklı bir yapıdadırlar.

ASICS- Gel Lyte III Black Premium
COMMON PROJECTS – Achilles Low Suede
FEIT – Hans Sewn Low
NIKE – Match Classic
REEBOX – X Raised Wolves
VANS – Premium Leather Old Skool

HANTAL SNEAKERLAR

Birkaç yıl öncesine kadar, 90’ların kaba ayakkabıları geçmişe gömülmüş gibi görünse de, son zamanlarda abartılı bir şekilde yeniden hayatımıza girmeyi başardılar. Demna Gvasalia imzalı Balenciaga Triple S’ler ile başlayan bu akımı, bu sezon Gucci, Adidas, Louis Vuitton, Reebok ve tabii ki Zara gibi markalar takip etti. Görüntüleri çirkin fakat ruhları güzel olan bu sneakerları skinny pantolonlar yerine düz kesim pantolonlarla kullandığınız takdirde mükemmel bir sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz.

ADIDAS – X Raf Simons
BALENCIAGA – Triple S White
GUCCI
NIKE
REEBOK – Insta Pump Fury
ZARA – Knockoff Sneaker

KALIN TABANLAR

İçerisinde bulunduğumuz sezonun ayakkabı tasarımlarına baktığımızda neredeyse tamamının ortak özelliği, kalın tabanlara sahip olmaları. Bu da muhtemelen günden güne yükselen vintage trendinin markaların tasarımlarına yansımasından kaynaklanıyor. Kalın tabanlı ayakkabı modelleri, hem boyunuzu olduğundan uzun gösteriyor, hem de yağmurlu ve buzlu havalarda ekstra koruma sağlıyor.

VANS
THE LAST CONSPIRACY
REEBOK
DR.MARTENS
NIKE AIR MAX

 

 

EASTLAND

Ocak 2018 sayımızın tüm içeriklerini görüntülemek için aşağıdaki görsele tıklayın.