2018 YAZININ GEY SEYAHAT İÇİN EN GÖZDE DESTİNASYONLARI

Kolaygezi.org ve GZone seyahat editörü Can Ateşsaçan, 2018’in En Trend Gey Seyahat Destinasyonlarını yazdı. İşte bu keyifli yazı:

Barselona mı? Mikonos mu? Çoğumuzun kafasında bu soru aylar öncesinde belirir. Hepimiz daha yaz gelmeden yazın gideceğimiz, göreceğimiz yerlerin planlarını yapmaya koyuluruz. Peki bu yaz için planlar yapıldı mı? Euro almış başını gidiyor hangi plandan bahsediyorsunuz dediğinizi duyar gibiyiz ama olsun enseyi karartmıyoruz. Hem ne demiş Sezen “Bakarsın umduğundan iyi geçer yaz…”

 

Barcelona: Barselona’nın oldukça popüler bir gey turizm şehri olduğunu bilmeyen kalmamıştır herhalde. Hatta dünyanın gey başkenti desek abartmış olmayız. Gaudi’nin ünlü Sagrada Familia kilisesinin yanı sıra, diğer Gaudi yapıları ve şehrin güzel manzarasına sahip muhteşem Park Guell’i de yine Barselona’da yer alıyor.

Eğlencenin sınırlarını zorlayan ve her zevke hitap eden bir gece hayatı olmasına rağmen en yoğun günler çoğunlukla hafta sonları oluyor. Akşam yemeği saat 10 ya da 11 civarında yendiğinden dolayı barlar ve kulüpler genelde gece yarısından sonra dolmaya başlıyor. Barselona’da gey plajların yanı sıra ortak kullanıma açık olan bir de çıplaklar plajı bulunuyor.

Ünlü ve popüler bir kasaba olan Sitges ise trenle sadece 40 dakika uzaklıkta. Genelde orta yaşı geçmiş zengin geylerin tercih ettiği Sitges’de birkaç gey plajı da bulunuyor. Yaz aylarında nüfusu, her tatil beldesi gibi buranın da iki üç katına çıkıyor. Oldukça eğlenceli bir gece hayatına sahip bu gey kasabasının kendine özel onur yürüyüşü ve film festivali var.

Mikonos: Mikonos, geyler için en popüler Yunan adasıdır. Tüm evlerin beyaza, maviye boyalı olduğu, harika plajları, güzel süslü restoranlarında lezzetli deniz ürünlerinin olduğu ve tabiki sabahlara kadar hatta asla sona ermeyen bir gece hayatı var. Mikonos, seksi Yunan erkeklerinin yanı sıra dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce seksi erkeğe her yaz ev sahipliği yapmaktadır. Bizden söylemesi.

Ibiza: İbiza, Barselona’ya yakın parti adasıdır. Uçakla seyahat edebileceğiniz gibi feribotla da seyahat edilebilir. Az önce de dediğimizi gibi bu adayı ünlü yapan sabahların olmasını istemeyeceğiniz muazzam partileri. Ibiza ayrıca şık restoranları, plajları ve eşcinselleri ile de anılır. Özellikle yaz aylarında birden fazla büyük partiye de ev sahipliği yapar.

Kanarya Adaları: Kanarya Adaları ya da nam-ı diğer Gran Canaria, Afrika’nın batısında yer alan bir İspanyol adasıdır. Adanın en ünlü plajlarından Playa del Ingles, neredeyse sadece bungalovlardan oluşan küçük bir sahil köyüdür. Neredeyse bütün yıl boyunca güzel sıcak havalara sahip olan bu ada eşcinseller arasında da oldukça popüler. Onlarca gey bar, kulüp, restoran ve sauna bulunmaktadır. Gey mekanların neredeyse tamamı Yumbo Centrum’da bulunmaktadır.

Benidorm: Benidorm’u daha önce duymuş olmayabilirsiniz. Alicante’ye yakın, Valencia’ya çok da uzak olmayan bir İspanyol sahil kasabası olan Benidorm aslında Avrupa’nın en iyi bilinen ve en büyük sahil kasabalarından biridir. Geçmişte balıkçı kasabası olan bu kıyı kenti aynı zamanda eski yerleşim yerinde yani old townda birbirine yakın bulunan yaklaşık 30 gey bar ile oldukça geniş bir yelpazeye sahip gece hayatına sahiptir. İngiliz turistler tarafından çok popüler olan bu destinasyon yakın zamanda Türk geyler tarafından da keşfedilir belki kim bilir?

Torremolinos: Torremolinos, İspanya’nın güneyinde küçük bir sahil kasabasıdır. Hafta sonlarında diğer büyük şehirlerden gelen birçok İspanyol geyi ağırlayan bu küçük kasaba birbirinden eğlenceli partilere de ev sahipliği yapar. Birçok gey bar ve kulübün olduğu Torremolinos’u Granada ya da Sevilla’ya yaptığınız bir seyahat programına dahil etmenizi ısrarla öneririz. Şimdiden iyi partilemeler.

Haziran 2018 Dergi içeriklerimizin tamamını okumak için aşağıdaki görsele tıklayın.