26 YIL SONRA ULAŞAN BABALAR GÜNÜ MEKTUBUYLA OĞLUNUN EŞCİNSEL OLDUĞUNU ÖĞRENDİ

ABD’nin Virginia eyaletinde yaşayan 87 yaşındaki Duane Schrock, Sr 1995 yılında AIDS’e yenik düşen oğlunun 26 yıl önce yazdığı mektup eline yeni ulaşınca kahroldu.

AIDS’e yenik düşen oğlunun enfekte olduğu gün yazdığı mektubun eline oğlu yaşarken ulaşmadığı için kahrolan baba, farklı şehirlerde yaşamaya başladığından sonra oğlunun edindiği yaşam biçimini onaylamaması sebebiyle oğlunun son 10 senesinde hiç konuşmadıklarını, ölüm haberini aldığı gün ise kahrolduğunu anlattı. Şimdi, oğlunun ölümünden tam 10 yıl sonra eline ulaşan, oğlunun HIV+ olduğunu öğrendiği gece kaleme aldığı ve posta tarafından kaybedilen babalar mektubunun bulunması sonucunda acı dolu günlerini yeniden yaşıyor.

Oğlunun mektubunda HIV+ olduğunu öğrendiğini ve babasına kaç yıl yaşayacak yılı kaldığını bilmediğini, eşcinsel olduğunu itiraf ettiğini ve her şey için onu affetmesini dilediğini yazdığını söyleyen acı dolu baba, ”Ölümünden tam 6 yıl önce bana itiraf etmiş, ben ise bu mektubun elime hiç ulaşmaması sebebiyle, hiç bir zaman bilememişim. Keşke doğru zamanda öğrenip, oğlumda son 6 yılında yanında olsaydım” sözleriyle acısını anlattı.