ABD GEY BARA SALDIRIYLA ÇALKALANIYOR, 50 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

ABD Orlando’da gey bar Pulse’da gerçekleşen silahlı saldırıda, gelen güncellemelere göre toplamda  50 kişi yaşamını yitirdi. Onlarca yaralının da olduğu saldırıyı gerçekleştiren saldırganın da öldüğü bildirildi.

Şehrin Valisi Buddy Dyer, olağanüstü hal ilan edildiğini ve en az 50 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Katliamı terör örgütü Işid üstlendi. Detaylar burada…

ABD’deki çeşitli gazeteler bara giren, ateş açan ve ardından çok sayıda kişiyi rehin alan kişinin adının Ömer Metin olduğu belirtti. Saldırganın ismine dair henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Teşhir ediyoruz! Orlando katliamı hakkında ülkemizde yaşayan homofobik bireyler tarafından yapılan, kan dondurucu yorumlar için buraya tıklayın…

Saldırgan, polisin bara yaptığı operasyonda silahlı çatışma sonucu öldü.

ABD Başkanı Barack Obama: Bu bir terör faaliyetidir. Detaylar burada

Olayı “bir terör eylemi” olarak niteleyen polis, detaylı bilgi vermedi. Saldırganın bir süre rehinelerle barda durduğunu bir süre sonra bara polis operasyonuyla girildiğini ve çıkan çatışmada saldırganın öldüğünü açıklayan Orlando Polis Şefi Mina, “Bir tüfek ve silah taşıyordu. Üzerinde bir çeşit düzenek de vardı” dedi.

Katliama sosyal medyadan tepki veren uluslararası ünlüler galerisi için buraya tıklayın. 

Türk ünlülerin katliama yorumları için buraya tıklayın…

Bir FBI yetkilisi ise BBC’ye yaptığı açıklamada saldırganın “radikal İslamcı ideolojiye yakın” olduğunu söyledi. Saldırganın herhangi bir grupla ilişkisi olup olmadığı bilinmiyor.

Olay yerinde hayatını kaybeden bir gencin annesine yolladığı veda mesajı için buraya tıklayın…

Orlando Valisi’nin verdiği rakamlara göre şehirdeki LGBTİ’lere hedef alan bu katliam, ABD tarihinin en büyük silahlı katliamlarından biri. Vali Dyer, “Daha önce hiç aklımıza gelmeyen, hayal dahi edilemeyen bir şeyle uğraşıyoruz. Büyük bir dehşet ve her yerde kan vardı” dedi.

Saldırganın babası konuştu: Oğlum eşcinsellere nefret yüklüydü. Detaylar burada…

Kaynak: KaosGL 

11 YORUMLAR

Comments are closed.