ABD’Lİ FUTBOLCU EŞCİNSEL OLARAK AÇILDI

Kuşkusuz spor dünyasının en az eşcinsel açılıma sahip dalı futboldur, bu sebeple eşcinsel olarak açılan her futbolcu, futbolun cinsiyet özgürlüğüne erişmesi adına önem teşkil ediyor. 

ABD’nin Atlanta eyaletinin sevilen futbol takımı Georgia Revolution oyuncusu Adam McCabe eşcinsel olarak açıldığını duyurdu. Üç yıl kadar İngiltere’de, altı ay Tayland’da ve şu anda ABD’de futbol oynayan oyuncu, Meanwhiler’a yazdığı mektubuyla eşcinsel olarak açıldı. Futbol dünyasında eşcinselliğin gizlenmek zorunda olduğunu yazan McCabe, futbol dünyasında eşcinsel bir futbolcu olmanın nasıl bir his olduğunu kaleme aldığı yazısında ilginç açıklamalarda da bulundu.

 

 

”Yaklaşık 19 yaşıma kadar, Lise yıllarında futbola başlamış bir genç olarak, o zamanlar hayatımda en önemli şey bu spor dalıydı. O dönemler kendi cinsel yönelimi kendime bile gizliyordum. Hayatımda her şey futboldan ibaretti, yemek yerken, okula giderken, hatta uyurken bile hayatımda sadece futboldu. Cinsel yönelimim de dahil olmak üzere, hiç bir şeyin futbol kariyerime zarar vermesine izin veremezdim.” cümleleriyle mektubuna başlayan futbolcu, mektubunun devamında spor dünyasında yaşadıklarını yazdı.

”Hiç bir zaman cinsel yönelimimi gizlememle ilgili bir uyarı almadım, ama insan ister istemez böyle bir kuşkuya düşüyor. Cinsel yönelimimi gizlememde en zor yer ise soyunma odalarında geçen ”kadın” temalı sohbetler esnasında oldu. Birçok arkadaşım da homofobik bir dil kullanarak, gizlenme kuşkularımı arttırdı.” sözleriyle futbol dünyasının homofobik yapısından da şikayet eden futbolcu, Out Sports’a verdiği röportajda ise