ADAM LAMBERT: ”FREDDIE MERCURY OLMAYA ÇALIŞMIYORUM”

Solo kariyerinin yanı sıra efsanevi Rock grubu Queen’in Freddie Mercury’nin ölümünden sonraki ilk solisti olan açık eşcinsel pop yıldızı Adam Lambert yeni Queen turnesi hakkında konuştu. 

Time dergisine konuşan yıldız, yakın zamanda Roger Taylor ve Brian May ile beraber yeni bir Queen turnesine çıkacaklarının müjdesini verdi. Grubun klasik eserleri olan ”We Are The Champions”, ”Bohemian Rhapsody” ve ”I Want To Break Free” gibi eserleri seslendirecek olan Lambert, ”Geçmiş turnelerde de sahnede defalarca söyledim. Queen’in yeni solisti olmam Freddie’nin yerini doldurabileceğim anlamına gelmiyor. Bana sorarsanız Freddie’nin performansının kenarından geçemiyorum.” dedi.

”Onun yerini doldurmak gibi bir amacım yok. Şu an yaptığımız aslında Queen efsanesine bir saygı niteliği taşıyor.” sözleriyle birçok Freddie Mercury hayranından kendisine nefret dolu mesajlar geldiğini açıklayan Lambert, solo kariyerine de aynı zamanda devam ettiğini ve yakında yeni şarkılar yayınlayacağını da sözlerine ekledi.