AFİFE JALE’DEN KUİR MÜZİKAL “HEDWIG AND THE ANGRY INCH”E İKİ ÖNEMLİ ÖDÜL

Kazan Dairesi’nin sahneye koyduğu, John Cameron Mitchell’ın dünyaca ünlü, tüm zamanların en kuir rock müzikali “Hedwig and The Angry Inch”, Afife Jale Ödüllerinden iki önemli ödül ile döndü.

  1. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Türk Tiyatrosunda sahneye çıkan ilk Müslüman kadın oyuncu olan Afife Jale adına düzenlenen ve bu yıl 21’incisi verilen tiyatro ödülleri için Haliç Kongre Merkezi’nde tören düzenlendi. Törene sanat ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.

15 dalda ödülün verildiği gecede “Yılın En Başarılı Prodüksiyonu “ödülünü “Gülünç Karanlık” oyunuyla Bakırköy Belediye Tiyatroları, “Yılın En Başarılı Yönetmeni” ödülünü ise “Godot’yu Beklerken” oyunuyla Şahika Tekand aldı. “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülüne “Vanya, Sonya, Maşa ve Spike” oyunundaki performansıyla Şerif Erol layık görülürken, “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülü ise “Yutmak” oyunundaki performansıyla Merve Dizdar’a verildi.

Türk Tiyatrosunun en prestijli ödüllerinden biri Afife Jale Ödülleri’nde Haldun Dormen Özel Ödülü,  Kazan Dairesi’nin sahnelediği “Hedwig & Angry Inch” oyununun oldu. Beğenilen oyunun yardımcı kadın oyuncusu  Ayşe Günyüz de “Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu” ödülünü kazandı.

Oyun ekibi mutluluklarını bu fotoğraf ile sosyal medyadan paylaştı.

Sinema Filmi, Sundance ve Berlin Uluslararası Film Festivali dahil olmak üzere sayısız festivalde 22 ödül toplayan ve Altın Küre’ye aday olan; sahne versiyonu 4 Tony, 2 Obie, ve 2 Drama Desk ödülüne layık görülen bu muhteşem müzikal geçtiğimiz Mayıs ayında İstanbul seyircisiyle buluştu. Daha sonra Türkiye’yi de dolaşan  Glam Rock Müzikali Hedwig ve Angry Inch, transseksüel Doğu Alman şarkıcı Hedwig’in ve orkestrası Angry Inch’in dünya turnesini konu ediyor.

Tüm dünyada 16 ülkede (İngiltere, ABD, Kanada, Kore, Japonya, Almanya, Avusturya, Avustralya, İsveç, Brezilya, İtalya, Hollanda, Çin, Puerto Rico, Çek Cumhuriyeti, Meksika) ve 13 dilde sergilendi. Duvar dönemi Berlin’inden başlayarak önce ABD’yi ardından tüm dünyayı dolaşan zamansız bir hikaye… Bestelerin her biri orijinal olmasına rağmen bir GLAM ROCK ANTOLOJİSİ olarak anılıyor. Hedwig’in seyirciyi koltuğuna kilitleyen benzersiz hikayesi ve glam rock türündeki eşsiz şarkıları tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine hitap ediyor.

HEDWIG ISTANBUL’A GELDİ, AYAĞININ TOZUYLA KONUŞTU: GÜLMEK DEVRİMCİ BİR EYLEMDİR! röportajı için tıklayın.

GZone olarak bu muhteşem oyunun ekibini tebrik ediyoruz.