AHLAK BEKÇİSİ ECE ERKEN HOMOFOBİ KUSMAYA DEVAM EDİYOR

Sunucu Ece Erken, ahlak bekçiliği yaptığı "evli erkekle ilişkiye girme" konusudan yakalanınca, onu eleştirenlere karşı çirkinleşmeye devam etti.

Sunucu Ece Erken, ahlak bekçiliği yaptığı “evli erkekle ilişkiye girme” konusudan yakalanınca, onu eleştirenlere karşı çirkinleşmeye devam etti.

Daha önce de Kerimcan Durmaz, Danla Biliç, Didem Soydan hakkında homofobik/bifobik yorumlar yapan ve GZone’un Emel Müftüoğlu röportajındaki lezbiyenlik ile ilgili sözlerini çarpıtarak homofobisini konuşturan Ece Erken, sunduğu programda sürekli ahlak bekçiliği yapmış ve “evli erkeklerle ilişkiye girmem” gibi sözlerle pek çok kez ünlü kadınları eleştirmişti.

Ece Erken’in de evli ve iki çocuk babası olan Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile olan ilişkisi ortaya çıkınca, ünlü sunucu eleştiri oklarının hedefi oldu.

Erken yeni ilişkisi hakkında “Ortada ne gizli ne de yasak bir şey yaşıyorum. Kısa bir zaman öncesine kadar sizlerle de paylaştım” diyerek sunduğu programdan kendini savundu ancak kısa süre önce homofobik yorumlar yaptığı kişiler tarafından eleştirilince yine homofobi kusmaya ve Gülben Ergen’e de ahlak dersi vermeye çalıştı.

Ece Erken hesabından paylaştığı yazıda Kerimcan Durmaz’ı hedef alarak “cinsiyetinin ne olduğunu bilmediğim biri, ne gay ne başka bir şey, adlandıramıyorum” dedi. Erken aynı yazısında Reynmen ve Gülben Ergen’i de hedef aldı.