AKP’Lİ BAŞKANI: LGBTİ’LER DE BİZİM KARDEŞİMİZ ANCAK AİLE YAPISINA ZARAR VERİYORLAR

AKP İzmir Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, AKP’li üyeler Sema Yeşilçimen ve Çile Özkul, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu”ndan istifa ettiklerini açıklamış, istifa nedeni olarak Tunç Soyer’in uygulamalarını göstermişti.

Tarafsız Haber Ajansı’ndan Turan Yiğittekin’in sorularını yanıtlayan AKP İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, komisyonun ilk kurulduğunda isminin “Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonu” olduğunu söyledi. Komisyonun 6 CHP, 3 AK Parti’li üyeden oluştuğunu dile getiren Büyükdağ, “Tunç Soyer ilk olarak komisyonun isminin değiştirilmesini istedi. Bu konudaki rahatsızlığımızı belirttik. İtirazlarımızı da yaptık ama komisyonun ismi “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu” olarak değiştirildi” dedi.

‘SOYER’İN, LGBT’Lİ GRUPLARLA ANLAŞMASINDAN CHP’Lİ ÜYELERİN DE HABERİ YOKTU’

Soyer’in LGBT’li gruplarla seçimden önce gizli saklı protokoller imzaladığını iddia eden Büyükdağ, “Bu anlaşmalardan CHP’li üyeler dahil hiçbirimizin haberi olmadı” ifadelerini kullandı.

‘BİZİM HERKESİN YAŞAM TARZINA SAYGIMIZ VAR’

Yapılan logoda açık bir şekilde LGBT renklerine ve simgelerine yer verildiğini dile getiren Büyükdağ, bunun bilinçli bir şekilde yapıldığını söyledi. Büyükdağ, “Bizim herkesin yaşam tarzına saygımız var. LGBT’liler de bizim kardeşimiz. Ancak toplumdaki bu tip gruplar aile yapısına çok ciddi zararlar veriyor. Biz buna karşıyız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Tele1