ALEYNA TİLKİ, WARNER MUSIC VE DMC İLE DÜNYAYA AÇILIYOR

Uluslararası müzik devi Warner Music'in Türkiye’de sözleşme imzaladığı ilk isim Aleyna Tilki oldu!

Türkiye’nin önde gelen pop yıldızı Aleyna Tilki, Warner Music ve DMC ortaklığı ile yeni bir kayıt sözleşmesi imzaladı.

Aleyna Tilki, bu yılın başında Warner Music ve Doğan Müzik arasında yapıldığı açıklanan stratejik ortaklık anlaşması kapsamında Türkiye’den sözleşme imzalayan ilk yıldız isim oldu. 

Yalnızca 19 yaşında olan Aleyna Tilki, “Got Talent” formatının Türkiye versiyonu olan, yarı-finalist olarak tamamladığı “Yetenek Sizsiniz Türkiye” ile kariyerine muhteşem bir başlangıç yaptı.  “Cevapsız Çınlama”dan sonra çıkış yaptığı ‘Sen Olsan Bari’ single’ı ile Temmuz 2017’de listelerde birinci sıraya yerleşti.  Hemen ardından, İngilizcesini geliştirmek için gittiği Los Angeles’ta dünyaca ünlü sanatçılar, yapımcılar ve söz yazarları ile bir araya geldi.

İmzalanan bu sözleşmenin ardından Aleyna Tilki, “Ben dinleyicilerime ülkemizden bir dünya yıldızı çıkacağına dair söz verdim. Bu sözü gerçekleştirmek için de elimden geleni yapıyorum ve daha da çok çalışacağım. Warner Music’le anlaşmak bu yolda büyük bir adım oldu benim için. Hayallerim gerçekleşiyor ve çok mutluyum…” dedi.

Doğan Müzik Grubu CEO’su Samsun Demir de, Aleyna’nın yurtiçindeki kariyerini inşa ederken yanında olma ayrıcalığına sahip oldukları için çok şanslı olduklarını ve şimdi de bu muhteşem müziği dünyaya tanıtacakları için çok heyecanlı hissettiklerini belirtti.

Warner Music Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika EVP’si Alfonso Perez-Soto ise şöyle konuştu: “Aleyna’yı YouTube’da gördüğüm andan itibaren onu Warner Music bünyesine katmaya kararlıydım. Aleyna muhteşem bir sanatçı ve potansiyeli de ortada. Aleyna’yı Warner’ın uluslararası ağına dahil edeceğiz. Onun dünyaca ünlü bir süperstar olacağından hiç kuşkum yok. Doğan Müzik, Aleyna’nın kariyerinde bugüne kadar çok önemli bir rol oynadı. Şimdi de Gülce Özyeşilpınar ve global ekibimizin uzman rehberliğiyle desteklenen bu süreçte Aleyna’yı müzik yolculuğundaki bir sonraki basamağa taşımaya hazır ve kararlıyız.”