ALMAN MÜSLÜMANLAR EŞCİNSEL EVLİLİKLERİ DESTEKLİYOR

Almanya’nın en önemli müslüman grubu, ”Liberal İslam Birliği” Kuran’ın eşcinsel evliliklere karşı olmadığını düşündüklerini ve eşcinsel evlilikleri desteklediklerini açıkladı. 

17 Mayıs dünya Homofobi gününde yaptıkları açıklamada eşcinsel evlilikleri desteklediklerini açıklayan müslüman grup sözcüsü, Kuran’ın da bu söylemlerini destekleyen ayetler barındırdığını söyledi. Kuran’da geçen bir ayette “Ve O’nun işaretleri sizin için sizin için yarattığından, onlara huzur uyandıracak; O, şefkatle merhamet arasında yer aldı. Nitekim, düşünen bir kavim için işaretler vardır” cümlesinin LGBT bireylere hoşgörü anlamına gelebileceğini söyleyen grup yetkilisi, Kuran’ın Arapça versiyonunda cinsiyetlerden bahsetmediğini, bunun yerine partner anlamına gelen ”azwadsch” kelimesini kullanıldığını ve bunun bir işaret sayılabileceğini söyledi.

İslamın bir hoşgörü dini olduğunu söyleyen Liberal İslam Birliği sözcüsü, bu hoşgörünün herkes için geçerli olduğunu ve eşcinsel evliliklerin islam dünyası tarafından desteklenmesi gerektiğini söyledi.