ALPEREN OCAKLARI İSİMLİ VAKIFTAN İSTANBUL ONUR YÜRÜYÜŞÜNE KAN DONDURUCU TEHDİT

Alperen Ocakları, 26 Haziran’da gerçekleştirilecek 2016 LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne ‘her şeyi göze alarak’ engel olacaklarını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl Ramazan ayı gerekçesiyle engellenen ve polisin orantısız güç kullanımıyla dünya basınında da yer alan Onur Yürüyüşü’ne karşı dün de Müslüman Anadolu Gençliği isimli bir grup, ‘Onursuz sapıkları yürütmüyoruz’ adlı bir etkinlik çağrısı yapmıştı.

Kendilerine ”Müslüman Anadolu Gençliği” adını veren yobaz grubun tehditi hakkında haberimize ulaşmak için buraya tıklayın

Alperen Ocakları Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, yürüyüşü ‘terbiyesizlik’ diye niteleyerek, “İsmi onur yürüyüşü olan ama aslı ahlaksızlık olan ve toplumun sinir uçlarına dokunan bu tip ahlaksızlıkların normalleştirilmesine, özendirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

‘Her şeyi göze aldık, yürüyüşü engelleyeceğiz’

Ziya Paşa’nın ‘Nush ile uslanmayanı etmeli tekdiri, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir’ sözünü hatırlatan Mican, şiddete başvurabileceklerini ima etti: “Tepkimiz çok net ve sert olacaktır. Mübarek bir ayda hep aynı şeyleri yapıyorlar. Değerlerimiz hiçe sayarak alay edercesine bizimle dalga geçiyorlar. Sayın devlet yetkilileri bunlarla bizi uğraştırmayın. Ya gereğini yapın ya da biz gereğini yapacağız. Biz her şeyi göze aldık direk yürüyüşü engelleyeceğiz.”

LGBTİ Onur Yürüyüşü’nün özgürlükle ve yaşam tarzıyla ilgisi olmadığını savunan Mican, “Devletimizin de milli değerleri gözününde bulundurarak buna dur demesi gerekiyor. Çünkü bu normal bir özgürlük değil. Biz şimdi uyarıyoruz. Önceden olacakları bildirdik, bundan sonra olacakların sorumlusu biz değiliz” dedi.

Kaynak: Diken

1 YORUM

Comments are closed.