AMERİKALI GOLFÇÜ TADD FUJIKAWA EŞCİNSEL OLARAK AÇILDI

ABD’li bir PGA Tour etkinliğinde yer alan en genç Amerikalı Tadd Fujikawa, ilk açık erkek eşcinsel golfçü oldu ve bir Instagram yazısında bir açıklama yaptı.

Honolulu’dan 27 yaşındaki, dünyaya eşcinsel olduğunu söylemeden önce bir süredir kamuoyuna gitmeyi düşündüğünü söyledi.

Fujikawa, “Dışarı çıkmaya ihtiyacım olmadığını düşündüm çünkü kimsenin bilmemesi önemli değil,” diye yazdı. “Ama başkalarının hikayelerinin bana en karanlık günlerimde nasıl bir ümit vaat ettiğimi hatırlıyorum. Çok uzun zamandır kandırdım, saklandım ve kim olduğumdan nefret ettim.

“Başkalarının ne düşündüğü / söylediği şeylerden hep korktum. Zihinsel sağlığım ile yıllardır mücadele ettim ve bu yüzden beni çok kötü bir yere koydu.

“Şimdi kendim ve LGBTQ topluluğunun geri kalanı için bir ilham kaynağı olmak ve birinin hayatında bir fark yaratmak umuduyla ayakta duruyorum.”

Fujikawa, 2006 yılında Hawaii’deki Sony Açık’taki memleketi PGA etkinliğinde, 16 yaşında bir amatör olarak, ikinci ve üçüncü turda ise 66’ncıyı paylaşırken, 20’nci paylaşımı paylaştı.

1957 Kanadalı Open’da 66. paylaştı Sadece Çin’in 2013 Masters 58 oldu 14 yaşındaki Guan Tianlang, ve 15 yaşındaki Kanadalı Bob Panasik, bir PGA Fujikawa daha iken genç kesti yaptı.

Fujikawa, geçtiğimiz yıl Sony Open niteleyicisi olarak en son 17 ABD PGA etkinliğinde yarıştı. Geçtiğimiz yıl Kanada’da beş kez prodüktör olarak oynadı ve geçen yıl yedi yıl içinde ilk kez kazandığı Hawaii State Open’ı ele geçirdi.

Fujikawa, toplumdaki eşcinsel çocuklara, gençlere ve yetişkinlere kabul edilmek istediğini belirterek, “Bu konuya daha fazla farkındalık getirmek ve eşitlik için mücadele etmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğim. en iyi, ne olursa olsun.

“Bu dünyayı gelecek nesiller için daha iyi bir yer haline getirmenin tek yolu. Bu dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için üzerimize düşeni yapalım.”

Fujikawa, 2006 ABD Açık’taki 15 yaşında büyük bir oyuncuyu kaçırdı. 2009 yılında, 32. bitirmeden önce Sony Open’da üçüncü tur 62’yi kovdu.

Kaynak:KartalNews.com