863269c786
amsterdam-pride

AMSTERDAM ONUR YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 2017 TEMASI: “BENİM ONUR YÜRÜYÜŞÜM”

Bu yıl düzenlenecek olan Amsterdam Onur Yürüyüşünün konusunun “This Is My Pride” (Benim Onur Yürüyüşüm) olduğu açıklandı.

Gaysite Hollanda’nın haberine göre, 29 Temmuz – 6 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan Amsterdam Onur Yürüyüşünün bu yıl kökenine uzanacak olan bir konuyla hareket edeceği duyuruldu. 9 gün sürecek olan festivalde Amsterdam’daki LGBTİ haklarının ne zaman ortaya çıktığına geri dönülecek ve gelecekte daha nelerin yapılabileceği konu olarak işlenecek.

Amsterdam Gay Pride vakfının yöneticisi Lucien Spee festival ile ilgili düşüncelerini ve planlarını şu sözlerle paylaştı: “Bu yıl büyük bir gurur ile köklerimize geri döneceğiz. 9 günlük festival son yıllarda kendini dünya çapında gösteren bir etkinliğe dönüştü ve bu yıl sembolik bir örnek ile geliyoruz. Bu yıl köklerimize geri dönerek Amsterdam LGBTİ topluluğunun yanında olduğumuzu göstereceğiz. Bunun yanı sıra Amsterdam’da yaşamamız gereken özgürlüğümüzün merkezi bir anlam taşıdığını anlamalıyız. Zamana bir işaret koyup bugüne dek neleri başardığımıza hep birlikte tanık olmak istiyoruz ve aynı zamanda kişisel savaşlara karşı duyarlılığımızı devam sergilememiz gerektiğini anlamamız gerekiyor.”

Haber: Serkan Gökçe

Ayrınca Bakın

y kusagi millenials

İŞTE TRENDLERİ YÖNLENDİREN, DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEK OLAN “Y KUŞAĞI”

GZone Dergi Yaşam yazarlarından Cihangir Öz, Nisan 2018 sayımız için şu anda nüfus olarak çoğunluğa ...