ANNE RICE: KENDİMİ EŞCİNSEL GİBİ HİSSEDİYORUM

Vampirle Görüşme kitaplarıyla vampir dünyasının en önemli kitaplarının yazarı Anne Rice, The Daily Beast ile yaptığı söyleşide LGBT dünyası ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. 

Yazdığı kitapların HIV virüsünün yayılışına göndermeler bulunduğuna dair iddiaları yanıtlayan Anne Rice, bu benzetmelerin yersiz olacağını, ancak kendisinin gerçekten bir LGBT hakları destekçisi olduğunu söyledi. ”Kitaplarımın LGBT’nin AIDS ile savaşına gönderme yapan metaforlar barındırdığının düşünülmesi gerçekten gurur verici, ancak ne yazık ki düşünülmüş ve planlanmış bir şey söz konusu değil.” sözleriyle durumu özetleyen ünlü yazar, ”Sanırım kendimi eşcinsel hissediyorum. Eşcinselliğin cinsiyet çizgilerini aşmak ve cinsel özgürlük ilan etmek olduğunu düşünüyorum ve bu yönde yaşadığım doğrudur. Ancak bunun cinsellikten çok mental olarak yaşıyorum.” sözleriyle kendi hislerini de açıklamış oldu.

1990’lı yıllarda başrollerini Tom Cruise ve Brad Pitt’in canlandırdığı filmle beyaz perdeye yansıyan Vampirle Görüşme hikayesinin yakın zamanda bir dizi ile televizyon dünyasında can bulacağını açıklayan yazar, panseksüel vampir Lestat’ın ekranlarda boy göstereceğini duyurmuş oldu.