ANTALYA’DA YAŞAYAN TRANS KADIN ÖLÜ BULUNDU

Antalya'da yalnız yaşayan trans kadın ,evindeki masaj masasının yanında çıplak halde ölü bulundu.

Antalya’da yalnız yaşayan trans kadının (42),evinin kapısının açık olduğunu gören komşuları içeri girince şoke oldu. Maktulün salonda bulunan masaj masasının yanında çıplak ve hareketsiz yattığını gören komşuları, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Yapılan incelemede kişinin öldüğü belirlendi. Polis ekipleri bu kişinin vücudunda darp izine rastlamazken, el tırnaklarının iç kısımlarında kıl olduğunu belirledi.

Olay, dün saat 18.30 sıralarında Muratpaşa ilçesi Çağlayan Mahallesi’nde meydana geldi. 4 yıl önce 5 katlı binanın giriş katına taşınan trans kadın yalnız yaşamaya başladı. Dün sabah saatlerinde bu kişinin ev kapısını açık gören komşuları, unuttuğunu düşünerek durumdan şüphelenmedi. Ancak akşam saatlerinde kapının aynı şekilde açık olması üzerine bir komşusu bu kişiye seslendi. Bir karşılık gelmemesi üzerine komşular eve girdi.

Aynacı’nın salonda bulunan masaj masasının yanında çıplak ve hareketsiz yattığını gören komşuları, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Eve gelen sağlık ekipleri yaptıkları kontrolde, bu kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekipleri kişinin vücudunda darp izine rastlamazken, el tırnaklarının iç kısımlarında kıl olduğunu belirledi.

Aynacı’nın ölüm haberini alan arkadaşı evinin önüne gelerek gözyaşı döktü. Kişinin cansız bedeni savcı ve polisin incelemesinin ardından kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Antalya Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

BİZ Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Araştırmaları Derneği dün (12 Ekim) haberi böyle duyurdu.

*Kişinin seçilmiş adı bilinmediği için haberde, atanmış adına da yer verilememiştir.

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :