APEX LEGENDS’TAKİ İKİ KARAKTERİN EŞCİNSEL OLDUĞU AÇIKLANDI

Çıkması ile birlikte büyük bir ses getirmeyi başaran Apex Legends'ta 2 karakterin eşcinsel olduğu açıklandı.

Çıkması ile birlikte büyük bir ses getirmeyi başaran Apex Legends‘ta 2 karakterin eşcinsel olduğu açıklandı. 48 saatte 2.5 milyon oyuncuya ulaşan ve Twitch platformunda an itibari ile 1. sıraya yükselen oyundaki karakterler ile ilgili yapılan açıklama Respawn tarafından geldi.

Öncelikle oyunun resmi sitesindeki karakter açıklamalarına baktığımızda bu durumu fark ediyoruz. Karakter açıklamasında Gibraltar isimli karakter için “erkek arkadaşı babasının motosikletini çaldı” ibaresi bulunuyor. hem bu karakter hem de 2. karakter için açıklama ise Respawn’ın topluluk yöneticisinden gelmiş. Gibraltar dışında Bloodhound karakteri için de konuşan Nic Rueben, bu karakterin cinsiyetinin belli olmadığını yani eşcinsel de olabileceğini belirtmiş.

Açıkçası oyunlarda bu tarz durumların sürekli gündeme gelmesi ve bunun bir reklam malzemesine dönüşmesini garip bulduğumu söylemem gerekiyor. Yani bir karakterin nasıl ki heteroseksüel olduğu açıklanmıyor ya da üzerinde durulmuyorsa, aynı şekilde eşcinsel olmasının da üzerinde durulmaması gerektiğini düşünüyorum.