APPLE CEO’SU TIM COOK: “EŞCİNSEL OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM”

Tim Cook, gey olduğunu resmen açıkladı. Bloomberg Businessweek dergisinde yayınlanan mektubunda, cinsel yönelimini kamuoyuna açıklayan Cook, gey olmaktan gurur duyduğunu ve gey olmanın Tanrı’nın kendisine verdiği en büyük hediyelerden biri olduğunu söylüyor.

Tim Cook’un mektubundan, Apple CEO’su olmanın verdiği büyük sorumluluğun bu açıklamayı gerekli kıldığını anlıyoruz. Zira Cook, Martin Luther King’in “Hayatın en devamlı ve acil sorusu şudur: ‘Başkaları için ne yapıyorsun?‘” sözünü alıntılıyor ve bu her ne kadar özel bir konu olsa da, kişisel gizlilik arzusunun bu sorumluluğun önüne geçmesini istemediğine karar verdiğini söylüyor.

Tim Cook, kendisini bir aktivist olarak tanımlamasa da bugüne kadar LGBT haklarını aktif bir şekilde savunmuştu. Cook, Apple gibi çeşitlilikten yana olan bir şirkette çalıştığından ötürü şanslı olduğunu söylüyor ancak kendisi kadar şanslı olmayan bu azınlık kitlenin de yanında olduğu mesajını veriyor. Cook’un açık desteği elbette LGBT komünitesi için oldukça önemli.

Kaynak:WEBRAZZI.COM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here