ARAŞTIRMA: ASEKSÜELLER DE MASTÜRBASYON YAPAR

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, aseksüeller sanıldığının aksine cinsel fantazileri olan insanlar…

CNN’in haberine göre, Cinsel Davranış Arşivleri’nde yayınlanan, 351 aseksüel birey üzerinden yapılan araştırma sonuçları aseksüellik ile ilgili yanlış bilinen gerçekleri gözler önüne seriyor. 292 aseksüel kadın ve 59 aseksüel erkek üzerinde yapılan araştırmaya göre, araştırmaya katılan erkeklerin sadece %20’si, kadınların ise sadece %35’inin hiç bir cinsel arzusu olmadığı açıklandı.

İşin ilginç tarafı ise, araştırmaya katılan kadınların %50’si, erkeklerin ise %75’i cinsel yaşamlarının olmadığını, ancak fantezi kurduklarını ve mastürbasyon yaptıklarını açıkladı. Çoğunlukla BDSM ve fetiş konularında hayaller kurduklarını söyleyen aseksüel bireylerin en büyük ortak noktası ise seksüel fantazilerine kendilerini ve tanıdıkları birilerini asla dahil etmemeleri olduğu ortaya çıkıyor.

Aseksüel bireylerin hayallerinde canlandırdıkları popüler fetişlerin, Grup seks, halka açık alanda seks ve iş yerinde seks oldukları da araştırmanın sonuçları arasında kaydedildi.

İşte bazı aseksüel bireylerin bu konudaki açıklamaları:

19 yaşında aksesküel bir kadın, mastübasyon yapmaktan zevk aldığını ancak asla tanıdığı birini ya da kendisini seksüel hayallerinde dahil etmediğini söylüyor. Sokakta gördüğü anonim bazı eşcinsel çiftleri, farklı fetişlerde hayal ettiğini söyleyen genç aseksüel kadın, erkek eşcinsel çiftleri çekici bulduğunu söylüyor.

34 yaşında aseksüel bir erkek ise cinsel fantazilerinin genellikle balta girmemiş ormanlarda ya da doğa harikası mekanlarda geçtiğini açıklıyor. Son zamanlarda çölde bir kabile içerisindeki genç bir kadını hayal ettiğini açıklayan askesüel erkek, zaman zaman tarihi konulara da cinsel fantaziler kurduğunu söylüyor.