863269c786
dindar-insan

ARAŞTIRMA: DİNİ YAPIDA YETİŞMİŞ EŞCİNSELLERİN ÇOĞU RUH SAĞLIĞI SORUNU YAŞIYOR

İngiltere’de Hristiyan, dini bütün LGBT bireylere destek veren Oasis Derneği’nin yaptığı bir araştırmaya göre, dindar bir aile yapısından gelen LGBT bireylerin ruh sağlıkları, aynı yapıdan gelen heteroseksüellere göre tehlike altında.

27.000 LGBT ve heteroseksüel birey arasında yapılan araştırmaya göre, dindar bir yapıdan gelen LGBT bireyler, onların heteroseksüel muadillerine göre uzun süredir devam eden psikolojik veya duygusal sorun yaşıyor olabilirler. Dini liderlerin homofobik açıklamalarını bu sonuçlara sebep olarak gösteren araştırma yetkilileri, İngiltere’de evlilik eşitliği ile ilgili yapılan negatif yorumların %91’nin dini yapıdan gelen liderler ve siyasetçiler tarafından yapıldığını açıkladı.

Oasis derneği kurucusu Rev Steve’in yaptığı açıklamaya göre LGBT bireylerin en büyük sıkıntısı ise yaşadıkları ve yetiştikleri toplum tarafından kabul görmemek olarak nitelendiriliyor. ”Yaşadıkları toplum, aile hayatları veya mensubu oldukları kilisenin tutumları LGBT bireylerin gizlenmesine ve psikolojik sorunlar yaşamalarına sebep oluyor.” sözleriyle teorisini ortaya koyan Steve, ”Umarım hazırlanan raporlar bir değişimin tohumu olur” açıklamasıyla dini yapıda LGBT bireylerin yer bulmasını dilediğini söyledi.

Ayrınca Bakın

y kusagi millenials

İŞTE TRENDLERİ YÖNLENDİREN, DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEK OLAN “Y KUŞAĞI”

GZone Dergi Yaşam yazarlarından Cihangir Öz, Nisan 2018 sayımız için şu anda nüfus olarak çoğunluğa ...