ARAŞTIRMA: EŞCİNSEL ERKEKLERİN ÇOĞU VÜCUTLARINDAN MEMNUN DEĞİL

İngiliz eşcinsel dergisi Attitude’un yaptığı araştırmaya göre, eşcinsel erkeklerin %84’lük bir yüksek oranı vücutlarından memnun değil. 

Derginin bu ay yayınlanan ”Vücut” sayısı için yapılan araştırmaya göre İngiltere’de yaşayan erkek eşcinsel bireylerin yüksek bir çoğunluğunun vücut yapılarından memnun olmadıkları ortaya çıktı. Araştırmaya katılan 5.000 üzerinde eşcinsel erkeğin %84’ü, toplum ve oldukları ortam sebebiyle fit bir vücuta sahip olmak adına baskı hissettiklerini söylüyor.

Vücut yapılarından memnun olup olmadıkları sorulduğunda, araştırmaya katılan bireylerin yalnızca %1’i gerçekten memnun olduklarını söylerken, %49’unun ise memnuniyetsizliklerini bildirmekten kaçınmadığı ortaya çıkıyor. Geri kalan %50’nin genel anlamda memnuniyetsiz olduğu, fakat spor salonlarında geçirdikleri zamanla bu memnuniyetsizliklerinden kurtulmaya çalıştığı ortaya çıkarken, dergi eşcinsel erkekler arasında fit olmayan bireylerin baskı altında olmasının altında yatan asıl sebebin online arkadaşlık uygulamaları olduğunu savunuyor.

Araştırmaya katılan bireylerin en az %50’sinin online bir arkadaşlık uygulamasında profili olduğunu ortaya koyan araştırma, bireylerin vücutlarını fitleştirme sebebinin ise daha çok insanla tanışma arzusu olduğunu söylüyor.

 

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :