ARAŞTIRMA: HER 5 ERKEKTEN 1’İ EŞCİNSEL YETİŞKİN FİLMİ İZLİYOR

Yapılan yeni bir araştırma, her hetero erkeğin 5’inden 1’inin eşcinsel yetişkin filmi seyrettiğini ortaya çıkardı.

Advocate’in haberine göre, “Archives of Sexual Behaviour”un 821 eşcinsel, biseksüel ve hetero erkek ile yaptığı bir araştırmada, hetero erkeklerin %21’nin eşcinsel yetişkin filmi seyrettiğini açıkladı. Araştırmaya katılan eşcinsel erkeklerin %55’i ise hetero yetişkin filmi izlediğini belirtti.

Eşcinsel erkeklerin hetero yetişkin filmi seyretmesinin arkasında erkek oyuncuları izleme arzusunun yattığı, ancak durumun tersinde ise hetero erkeklerin ne amaçla eşcinsel yetişkin filmi seyrettiklerinin ise soru işaretlerine neden olduğu ifade edildi. Eşcinsel yetişkin filmi seyreden hetero erkeklerin çoğunluğunun gerçekten hetero ya da biseksüel ilişkiye açık olmalarından kaynaklı izledikleri tahmin ediliyor.

Araştırmayı yöneten Dr. Martin J. Downing ise katılımcı hetero erkeklerin bir erkek ile daha önce ilişkiye girmediğini, eşcinsel erkeklerde ise azınlık bir oranın dışında bir kadın ile daha önce ilişki geçmişi olmadığını belirtti.

Biseksüel erkeklerin ise bazı şeylerde hetero erkek gibi, bazı şeylerde de eşcinsel erkek gibi olduğunu ama kendilerine ait benzersiz cazibe merkezlerine sahip oldukları ifade edildi.

Haber: Serkan Gökçe