ARAŞTIRMA: HETEROSEKSÜEL KADINLAR EŞCİNSEL TEMALI YETİŞKİN FİLMLERİNİ TERCİH EDİYOR

PornHub ve BuzzFeed’in ortak yürüttükleri bir araştırmaya göre, heteroseksüel kadınlar heteroseksüel yetişkin filmleri izlemektense lezbiyen yetişkin filmlerini tercih ediyor.

ABD ve Avrupa metropollerinin PornHub verileri ve BuzzFeed’de gerçekleşen anketlerin sonuçlarına göre heteroseksüel kadınlar, heteroseksüel yetişkin filmlerindense, lezbiyen yetişkin filmlerini izlemeyi %132 oranında daha çok tercih ediyor. Araştırma sonuçlarına göre kadınların internet üzerinde ”PORNO” kelimesini aratmaları sonucunda tercih ettikleri sonuçların çoğunlukla lezbiyen içerikli.

Araştırma yorumcusu, pop kültür eksperi ve cinsiyet uzmanı Dr Lauren Rosewarne, yaptığı açıklamada heteroseksüel kadınların lezbiyen temalı yetişkin filmlerini tercih etmelerini ise şu şekilde yorumluyor:

”Yetişkin filmleri genelde erkek izleyici odaklı hazırlanan filmlerdir. Kadın gözünden penisin vajinaya entegre edildiği an ve kadının o anda aldığı zevk pek de çekici olmadığı da aşikar bir durum. Lezbiyen içerikli yetişkin filmleri ise kadınlar için hazırlanan filmlerdir. Sonuçlara bakacak olursak, bana gayet normal geliyor” diyen Rosewarne, ”Lezbiyen temalı filmler heteroseksüel ya da eşcinsel farketmeksizin kadın algısı için hazırlanmaktadır” sözleriyle durumu özetliyor.

gay-romance

Araştırmanın bir diğer sonucu ise, heteroseksüel kadınların lezbiyen temalı yetişkin filmlerinden sonra, erkek eşcinsel temalı yetişkin filmleri tercih ettikleri yönünde. Bu durumu da oldukça doğal karşılayan Dr Lauren Rosewarne durumu, ”Gey temalı yetişkin filmler, erkek vücudunu herhangi bir heteroseksüel karşıtından çok daha cazibeli ve çekici resmediyor” açıklıyor