ARAŞTIRMA: KADINLARIN BİSEKSÜEL OLMALARININ SEBEBİ ERKEKLER Mİ?

Kıbrıs’ta yapılan bir araştırmaya göre, kadınların biseksüel yönelim göstermesinin çoğunlukla sebebinin erkeklerin cinsel fantazileri olduğu iddia edildi. 

PinkNews’un haberine göre, Kıbrıs’ta bulunan Nicosia Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma sonucunda, kadınlarda artan biseksüel yönelimlerinin çoğunlukla sebebinin erkeklerin cinsel fantazileri olduğu ortaya çıktı. Üniversiteden Dr. Menelaos Apostolou’nun başında olduğu araştırmaya katılan 1500’ün üzerinde heteroseksüel bireyin cevapladığı anketler doğrultusunda ortaya çıkan sonuçlar oldukça ilginç.

 

 

Arştırmaya katılan erkeklerin %46’sının eşcinsel yönelime sahip kadınlarıla ilişi yaşamayı tercih ettiklerini söyleyen Dr. Apostolou, kadınlarda ise bu oranın sadece %7,6 olduğunu söylüyor. Erkeklerin çoğunlukla eşcinsel yönelimlere de sahip kadınları tercih etmesinin kadınlar üzerinde de etkileri olduğunu söyleyen araştırmacı, ”Kadınların cinsel yönelimlerinin git gide değişmesinde bu bulguların etkisi olduğu şüphesiz. Erkekler biseksüel kadınlarla ilişki yaşamaya bayılıyor, ve bu durum kadınları biseksüel olmaya itiyor.” dedi.