ASLI DEMİRER: UZUN SOLUKLU BİR KARİYER VE NİTELİKLİ MÜZİĞİN PEŞİNDEYİM!

2014 yılında “Madem” adlı şarkısıyla müzik dünyasına adım atan Aslı Demirer, Gökhan Türkmen’le yaptığı “Korkak” düetiyle daha büyük kitlelere ulaştı. Arabesk tuzaklarına düşmeyen bir pop anlayışı ile müzik yapan Demirer, yeni mini albümü “Dünyanın En Aşk Yeri” ile müzikseverleri memnun etti. Önümüzdeki senenin parlayan isimlerinden biri olacağına inandığımız bu genç şarkıcıyı yakından tanıyalım istedik.

Röportaj: Mert Bell

Gelelim yeni mini albüm “Dünyanın En Aşk Yeri”ne… Bu albümün yaratılış sürecini anlatabilir misiniz?

Şimdiye kadar teklilerle dinleyiciyle buluştum.”Daha fazla şarkı istiyoruz” gibi yorumlar alıyordum ve bunlar aklımın bir köşesinde duruyordu. Bu projede kısmet oldu ve 4 şarkı 1 versiyondan oluşan mini bir albüm yapmaya karar verdik. Önceden kaydettiğim ama yayınlayamadığım şarkıların yanı sıra,iki yeni şarkıyı da ekleyip piyasaya çıkardık.

Şimdiye kadar kendi söz ve bestelerinizi yorumluyordunuz, burada ağırlıklı olarak başkaları ile çalıştınız ve sonuçlardan biri harikulade bir şarkı olan “Lodos” oldu. Başkalarının sözleri ile başa çıkmak nasıl bir deneyimdi?

Evet,bu benim için de yeni bir tecrübe oldu.”Lodos”,iki yakın dostuma ait bir şarkı.Sözleri senarist ve yazar Ozan Turgut’un,bestesi ise çok yetenekli bir besteci ve şarkıcı olan Mert Carim’in. Şarkıyı ilk dinlediğim an çok etkilendim ve söylemek istedim. Gerçekten çok güzel ve güçlü bir şarkı. Duygu olarak başa çıkmak bir hayli zordu.Ama bir başkasının hikayesini anlatmak da ayrı bir hazmış…

GZONE DERGİ’NİN “ARALIK 2016 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…