ASLI İNANDIK: TAM ANLAMIYLA İÇİMİZDEN GEÇEN MİZAHI YAPAMIYORUZ…

Vine, Instagram ve Twitter’daki komik tiplemeleriyle tanıdığımız Aslı İnandık, sosyal medyadaki başarısını televizyona taşıdı. Birkaç haftadır televizyonların en beğenilen komedi şovu “Güldür Güldür”de yer alan Aslı İnandık’la kariyerini, planlarını ve komedideki özgürlükleri konuştuk. İşte bu röportajdan öne çıkanlar:

Röportaj: Murat Renay

Fotoğraflar: Can Ateşsaçan

Sosyal medyada çok sevilen bir isimsin, bir oyuncu olarak sosyal medyada başarılı olmanın önemi nedir senin için?

Sosyal medyada insanların ilgisini çekmek, kişinin kariyerini uçuşa geçiren bir mesele günümüzde. Bu konuda dürüst olmak lazım. Sonuçta ilk rol aldığım dizi -ki kendisi Yalan Dünya idi- bana aslında bir anlamda bu mecralar sayesinde geldi. Youtube ,Twitter vs olmasa kendi kendine Ankara sokaklarında taklit yapan bir kızdan Gülse Birsel’in nasıl haberi olacaktı da dizisine konuk oyuncu olarak çağıracaktı? Muhtemelen yolda görse meczup der geçerdi, ama videolarımı görünce benimle tanışmak istediği haberini yollamıştı. Ufak bir karakter ile konuk olmuştum.

Tiplemelerini nasıl yaratıyorsun? Sanırız bazen metin yazarı arkadaşlarınla çalışıyorsun, bu işbirliğinden bahseder misin?

Vallahi doğum yapmak, böbrek taşı düşürmek gibi bir şey tiplemelerim. Çıkarmak o kadar sancılı olmasa da izlemek bazen acı verici oluyor değil mi hadi itiraf edelim! (Gülüyor)

Şaka bir yana, aslında karakterlerim  hiç beklemediğim bir anda, bana sormadan çıkıveriyorlar! Bunun sebebi sanırım tiplemelerimin hemen hemen hepsinin aslında hayatımın bir aşamasında karşılaştığım kişilerden oluşması. Yazlıkçı amcadan tutun da tiki kıza kadar her birini tanıdım. Sünger gibi insanların hareketlerini konuşma şekillerini vs  emdim. Zaman zaman ruh emdiğim de oluyor ama onun konumuzla bir ilgisi yok şimdi. Birini taklit etmem için onunla 5 dakika geçirmem yeterli, o yüzden aslında düşünüldüğü kadar uzun uzadıya üzerinde çalışmıyorum. Zamanı geldiğinde kendiliğinden çıkıveriyorlar.

Metin yazarlarım var evet. Zaman zaman yaptığımız reklam ve viral projelerinde her daim benimle beraber çalışmaya hazır 3-4 kişilik profesyonel bir kadrom var. Vine (rahmetli) ya da Instagram’da paylaştığım videolar, kimseden yardım almaksızın benden anlık çıkan şeylerden oluşuyor ama uzun youtube içeriklerim genelde senaryolar üzerinden ilerliyor. Bu içeriklerin neredeyse tamamını da tek bir arkadaşımla yapıyorum: Bener Karaçor. Beni çok iyi tanıdığından aslında günlük hayatımızda güldüğümüz şeyleri tiplemelerime yediriyoruz birlikte. Maksat hem biz eğlenelim hem de bizimle beraber insanlar eğlensin.

BU RÖPORTAJ VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “NİSAN 2017 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…