ASSASIN’S CREED ODYSSEY’DEKİ YENİ KURAL EŞCİNSELLERİ KIZDIRDI

"Assassin’s Creed Odyssey" oyunundaki "Legacy of the First Blade DLC"'in ikinci bölümüne gelen güncellemedeki çocuk sahibi olma şartı eşcinsel oyuncuları kızdırdı. 

Geçtiğimiz senenin en fazla satan oyunlarından bir parça başına olan Assassin’s Creed Odyssey‘e güncelleme gelmeye devam ediyor. Senenin son dönemlerinde meydana çıkan yapım, yılın en iyi oyunları aralarında gösteriliyordu. Oyun için geçtiğimiz günlerde yayınlanan Legacy of the First Blade DLC‘sinin ikinci bölümü ise oyunun hikayesini hoş bir şekilde devam ettiriyor. Fakat DLC’de yer alan bir bölüm, oyuncuları kızdırmış durumda.

Assassin’s Creed Odyssey’den şaşırtan hareket

Oyunun hikayesinin bir kısmında başlıca karakterimizin çocuğu olabiliyor. İlişkilerin önemli bir seviyede olduğu Assasin’s Creed Odyssey‘de eğer istersen eşcinsel olabiliyorduk. Fakat DLC’de bulunan kısımda eşcinsel olsanız bile, karşı cins ile ilişkiye girip çocuk yapabiliyorsunuz. Eğer oyunda çocuk yapma başarımını başlatmak istiyorsanız, karşı cinsle ilişkiye girmek zorundasınız. Bu duruma tepki bildiren eşcinsel topluluklar ise Ubisoft’u eleştirdi.

Buna ek olarak; 2019 yılında yeni bir AC oyunu çıkartmayacağını söyleyen Ubisoft, seriyi 1 seneliğine dinlendirecek.

Kaynak: Teknolojik Bakış