AVUSTRALYA’DA ŞÜPHELİ EŞCİNSEL ERKEK CİNAYETLERİ ARAŞTIRILIYOR

Avustralya’da eşcinsellerin şüpheli ölümleri yeniden araştırılıyor. Ölümlerde cinayet şüphesi gittikçe kuvvetleniyor.

Avustralya’da eşcinsel erkeklerin çeteler tarafından sistematik olarak öldürüldüğüne dair yeni kanıtlar ortaya çıktı. Gey olduğu bilinen ya da varsayılan insanlara yönelik saldırılarda bugüne kadar 88 kişinin öldürülmüş olabileceği düşünülüyor.

Avustralyalı yetkililer, Sidney’deki çetelerin eşcinsel erkekleri “spor için” avladığını ve bazen uçurumdan atlamaya zorladıklarını söylüyor. Geçmişte tam anlamıyla araştırılamayan ölümler, kayıtlara intihar olarak geçiyordu.

PinkNews’de yer alan habere göre, konu genç matematikçi Scott Johnson’a ait cesedin Sidney Limanı’nda bulunması ve davasının tekrar açılmasıyla gündeme geldi. Scott’un kardeşi, polisin verdiği “intihar sonucu ölüm” kararını 28 yıl sonra tekrar gündeme getirmeyi başardı. Scott’un gey olduğu için cinayete kurban gittiği iddiaları araştırılıyor.

1980 ve 1990’lı yıllarda bölgede hayatını kaybeden eşcinsel erkeklerin ölümünü konu alan davaların 30 kadarı çözülmemiş durumdayken, toplamda 88 ölüm vakası inceleniyor.  Polis, uçurumun diplerinde veya denizde bir düzine kurbanın cesedinin bulunduğunu tahmin ediyor.

Konuyla ilgili olarak yeni tutuklamaların yapılmadığı ancak polisin geniş bir soruşturma açtığı belirtiliyor.

Kaynak: sOL haber portali

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :