AYNUR AYDIN: TACİZE UĞRAMAMAK İÇİN SALAŞ VE BAKIMSIZ ŞEKİLDE DIŞARI ÇIKIYORUM

Türkiye’nin eşcinsel kültür ve yaşam dergisi  GZone, Nisan 2016 sayısında yenileniyor. Müzikle yenilenmeyi seçen GZone, bu ay hem Türkiye’den hem de dünyadan sevilen isimleri yeni sayısında bir araya getirdi.

GZone için Mustafa Sarıkaya’nın objektifine poz veren Aynur Aydın, cesur pozları ve açıklamalarıyla ağızları açık bırakacak…

Fotoğraf: Mustafa Sarıkaya
Moda Direktörü: Kerem Can Dum,
Makyaj: Deniz Eda Göze 
Saç: Mehmet Kuzey

İşte Murat Renay ve Mert Bell’in yaptığı bu özel röportajdan başlıklar:

*Eşcinsel evlilik, Avrupa’nın birçok ülkesinde ve Amerika’nın her eyaletinde yasallaştı. Sence Türkiye’de eşcinsel evlilik mümkün olacak mı? Eğer olacaksa bunun için nasıl mücadele verilmesi gerekir?

Eşcinsel evlilik ileride illa ki olacaktır. Bunu kimsenin engellemesi mümkün değil. Öncelikle insanları aydınlatmak gerekiyor ki insanlar eşcinsel evlilikten kastın ne olduğunu ve bunun yanlış bir tarafının olmadığını öğrensinler. Eşcinsel evlilikten kimseye zarar gelmez.

*Kendini bir LGBT ikonu olarak görüyor musun?

Ona LGBT’ler karar verebilir. İkon olmak çok büyük ve iddialı bir kelime, ben kendimi öyle görmüyorum. Ben ünlü olduğumun bile henüz farkına varabildim. Onun öncesinde birçok insan benimle uğraşıyordu “bu kız piyasada olmadı” diye. Ben de bunun bunalımını üzerimde taşıyordum. Gücümün daha yeni yeni farkına varıyorum. LGBT ikonu olma yolunda ilerlediğimi biliyorum, fakat en az 2-3 sene sonra bu soruyu düşünmek daha mantıklı olur.

*Çok ünlü bir kadın şarkıcı olmak için bazı tavizler verilmesi gerektiği efsanesine inanıyor musunuz?

“Çok ünlü” olmak zor, inanın ben de bilmiyorum. Türkiye’de bazı suni başarılar da var olduğu için çok fazla bir şey söyleyemeyeceğim. Fakat yine de taviz verilmesi gerekliliği konusuna inanmıyorum.

*Peki Türkiye’de kadın olmak?

Çok zor! Ben çok değiştim Türkiye’de. Münih’de yaşadığım sırada kendini çok rahat ifade edebilen ve gezebilen biriyken buraya geldikten sonra taksicisinden tut, sokakta yürüyen herhangi birine kadar çok fazla göz hapsine maruz kalıyorum. Burada erkeklerin kadınlara karşı o kadar yanlış ve farklı bir bakış açısı var ki, bu tacize maruz kalmamak adına çok salaş ve bakımsız şekilde dışarı çıkıyorum.

Bu röportajın tamamı ve bu ayın tüm içerikleri için GZONE DERGİ’NİN “NİSAN 2016” SAYISINI

AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARDAN ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…

(Nisan 2016 sayımız, Google Play ve IOS App Store Uygulamalarımız bakımda olduğundan, üstten “Click To Read”e ya da alttaki kapak görselimize tıklanarak, ISSUU üzerinden her türlü mobil cihazdan kolayca okunabilir)

gzone indir ikon

google

apstore
(Nisan 2016 sayımız, Google Play ve IOS App Store Uygulamalarımız bakımda olduğundan, üstten “Read Now” a ya da dergi kapak görselimize tıklanarak, ISSUU üzerinden her türlü mobil cihazdan kolayca okunabilir)

 

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :

1 YORUM

Comments are closed.