AYSEL GÜREL’İN TORUNU SÖZ AR’DAN ÖZEL AÇIKLAMALAR

Türkiye’nin eşcinsel kültür ve yaşam dergisi  GZone,  Şubat 2016 sayısını Türkiye Pop Tarihinin en önemli ikonlarından ve ozanlarından birine ayırdı: Aysel Gürel

Aysel Gürel’in torunu Söz Ar, GZone’un Şubat 2016 sayısında anneannesiyle ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

İşte Yağızcan Akbulut’un yaptığı bu röportajdan dikkat çeken başlıklar:

Sizce yeni jenerasyon Aysel Gürel’i yeterince tanıyor mu? Aysel sizce onların genlerine ne kadar işledi? Ne kadar daha işlemesini isterdiniz?

Genlerinde tabii ki var. Herkes Aysel’in şarkılarını mırıldanır fakat onun olduğunu bu jenerasyon az biliyor. Türkiye’de problem şu ki, şarkılar söz yazarı ve besteciden çok seslendiren ile anılıyor. Bunun düzeltilmesi lazım.

Bu sayımızın başlığı Aysel Gürel’in Askerleriyiz! Sizce Aysel Gürel’in askerleri nasıl olmalı?

Aysel Türkiye’nin her kesiminden insanların haklarını savundu. Dolayısıyla Aysel’in Askerleri’nin belirli bir cinsiyeti, ırkı, dini, kökeni olmaz. İnsanlardır sadece.. Aysel çöpe kesici hiçbir şey atmazdı, kağıt toplayıcıları veya sokakta yaşayan ve çöpten yemek toplamak durumunda bırakılan insanlara bir zarar gelmesin diye.

Sizce yeni jenerasyonun Aysel Gürel’i anlaması için neler yapması gerekiyor?

Öncelikle tanıması sonra da şiirlerini okuması lazım. Kendini “ben Türk kadınının bilinç altıyım” diye betimlerdi.

Aysel Gürel’in size bıraktığı en önemli mirası herhalde nasihatleridir. Bizimle paylaşmak ister misiniz?

Çalış, çalış, çalış!!! Üret, üret, üret!!! 

Türkiye’de maalesef; sözüm meclisten dışarı, ilham geliyor yazıyorum, kafam iyi olunca daha üretken oluyorum, sahneye çıkmadan mutlaka içerim diyen sanatçı fukaralarına kaldık. Bunların külliyen saçmalık olduğunu söyler, eşşek gibi çalışmayan kimse başarılı olamaz derdi.

Annem ve teyzem 7’lerinden beri çalışırlar, ben de onların yolundayım…

SÖZ AR RÖPORTAJININ TAMAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “ŞUBAT 2016” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARDAN ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…

(Şubat 2016 sayımız, Google Play ve IOS App Store Uygulamalarımız bakımda olduğundan, üstten “Click To Read”e ya da alttaki kapak görselimize tıklanarak, ISSUU üzerinden her türlü mobil cihazdan kolayca okunabilir)

aysel gurel subat 2016 kapak

gzone indir ikon
google

apstore
(Şubat 2016 sayımız, Google Play ve IOS App Store Uygulamalarımız bakımda olduğundan, üstten “Read Now” a ya da dergi kapak görselimize tıklanarak, ISSUU üzerinden her türlü mobil cihazdan kolayca okunabilir)