AYTA SÖZERİ 23. SADRİ ALIŞIK OYUNCU ÖDÜLLERİ’NDE “EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU” SEÇİLDİ

23. Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri, geçtiğimiz akşam (7 Mayıs) gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” adayı Ayta Sözeri, geceden ödülle ayrıldı. 

Kazandığı “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülü sonrası sahnede konuşma yapan Ayta Sözeri, oynadığı Aile Arasında filminin bu seneyi unutulmaz kıldığını söylerken, filmin yönetmeni Ozan Açıktan, senaristi Gülse Birsel’e de teşekkürlerini sundu.

“Bana inandığınız için teşekkürler”

Ödülü aldığı sırada çok mutlu ve heyecanlı olduğunu dile getiren Sözeri, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

 “Aile Arasında rüya gibi bir sene geçirmeme en büyük sebep ve tabii ki filmde hayat verdiğim karakter Behiye… Behiye’yi hayal edip o sihirli parmaklarıyla yazan Gülse Birsel’e, yarattığı dünyanın içerisinde Behiye’nin özgürce dolaşmasını sağlayan ve gizli tarifleriyle tadından yenmez hale getiren Ozan Aktan’a; sanki yıllar öncesinden hep hayatımızda varmış gibi hissettiren ve tüm imkanlarını sınırsızca kullanıp sizlerle buluşturan başta BKM’ye ve PToT Film’e teşekkür ediyorum”

“İnsanların kalplerinde bu kadar sıkıntıları varken, çılgınlar gibi sevinebileceğim ödüller veriyorsunuz bana.”

“Bu ödülü elimde tutmamı sağlayan, bana inanan herkese teşekkür ediyorum.”

Sesiyle de oyunculuğuyla da yükseliyor

Sözeri, oynadığı dizi ve filmlerde elde ettiği başarı kadar, sesiyle de gündeme geliyor. Pek çok mekanda sahne almaya devam eden Sözeri, Sezen Aksu’nun hediye ettiği şarkısı “Büklüm Büklüm” ile dijital platformda 3 milyona yakın dinlenme elde etti.

Kaynak: Pembe Hayat