BARIŞ ÖZKIRIŞ’TAN FARKINDALIK YARATAN ŞARKI: “ZAMAN”

Dünyadaki adalet anlayışına eleştirel bir yaklaşımla hazırlanan Barış Özkırış’ın yepyeni çalışması “Zaman”, dinleyiciyle buluştu.


Sözlerinde Barış Özkırış, bestelerinde ise Aylin Taşar imzası bulunan yedi şarkılık projenin son eseri “Zaman”, Merdiven Records etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı. Mert Tunçmakas’ın düzenlediği şarkının çarpıcı klibi ise Fuzule Tezcan yönetmenliğinde hazırlandı. 


Projenin daha önce yayınlanan “Hayal”, “Ayin”, “Gece Hayvanları”, “Harbiye”, “Tekdüze” ve “Labirent” adlı şarkılarında olduğu gibi “Zaman” şarkısında da sosyal konulara parmak basan Barış Özkırış, “Şarkıyı, dünyadaki problemleri, iklim krizini, pandemiyi, yaşam haklarını düşünerek yazdım. İçinde bulunduğumuz zamanın adaletsizliğine dikkat çekmek istedim. Umudun da her zaman var olduğunu bilen birisi olarak bu şarkının hepimizde farkındalık yaratmasını diliyorum” dedi.


Bu parçayla birlikte yedi şarkılık projeyi tamamlayan Barış Özkırış ve Aylin Taşar, birlikte kurdukları Merdiven Records şirketi bünyesinde hem kendileri hem de yeni isimler için üretimlerine devam edeceklerini kaydetti.

Bu şarkının muhteşem videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.