BELEDİYE BAŞKANI 15 YAŞINDAKİ ERKEK ÇOCUĞUNA TECAVÜZLE SUÇLANIYOR

ABD’nin Seattle şehrinin Belediye Başkanı Ed Murray, 1986 yılında 15 yaşındaki evsiz bir çocuğa tecavüz etmekle suçlanıyor. 

Geçtiğimiz gün Seattle’da gazetelere manşet olan olayın, 1986 yılında 15 yaşında okuldan kaçarak sokaklarda yaşayan bir bireyin ailesinin açtığı davayla ortaya çıktığı söyleniyor. İsmini vermek istemeyen kişinin mahkemeye başvurarak Belediye Başkanı’nın kendisine 31 yıl önce 10$ karşılığında uyuşturucu aldığını, 20$ karşılığında ise cinsel ilişkiye girdiğini söylediği iddia edildi.  Seattle kanunlarına göre 16 yaşının altında cinsel ilişkiye giren her bireyin tecavüze uğradığı kabul edilirken, Belediye Başkanı hakkında ortaya atılan iddiaları yalanladığı söylendi.

Mahkemeye sunulan iddialar arasında Murray’ın 31 yıl önce yaşadığı evinin planları ve genital bölgesinde bulunan doğum lekesi bilgilerinin bulunduğu söylenirken, davalının ailesinin olayı 31 yıl sonra öğrenerek çocuklarının hakkını araması gerektiği kararına vardıkları söyleniyor.

Murray’a karşı açılan davada görev alan avukatlar belediye başkanının daha önce de Üniversite yıllarında çalıştığı, sorunlu çocukların psikolojik destek gördüğü Portland Merkezi’nde çocuk istismarı olaylarına isminin karıştığını açıklarken, dava için ellerinde daha fazla delilleri olduğunu da iddia ettiler.