BEST MODEL’İN BAKLAVALI ERKEKLERİNDEN İTİRAFLAR

Hürriyet gazetesinden Hakan Gence, bu akşam finali yapılacak olan Best Model of Turkey yarışmasının finalist erkek ve kadınlarıyla görüştü. Kıbrıs’ta seçilen ‘Best Model’ler, 15 Kasım akşamı Brüksel’de yapılacak yarışmaya katılacak.

Erkeklerle olan sohbetten ilginç başlıklar şöyle:

BAKLAVA SAYISI EN AZ ALTI

Erkeklerin arasında göğsünü gere gere durmak her erkeğin harcı değil. En kısaları 1.82 boyunda. Yağ oranları sıfır. Göbekteki dilimlerin sayısı en az altı… Yarışmacılardan Doğan Bayraktar, “Fiziğin iyiyse sabah aynaya baktığında güne güzel başlıyorsun” diyor. ‘Güne güzel başlama’nın bedeli ağır tabii. Aralarında, yarışmaya katılmak için 5 ayda 26 kilo veren bile var.

İşin sırrı haftanın 5 günü spor salonunda en az 3 buçuk saat çalışma ve doğru beslenme. Yarışmacılardan Çağatay Doğan, “Markette yemek paketlerinin üzerindeki kalorileri hesaplamaktan helak oldum” diyor.

“Bütün bu çaba kızları etkilemek için mi?” diyorum. Yarışmacılardan Yılmaz Kunt’a göre işin altında yatan erkek egosu: “Asıl amaç sosyal hayatta diğer erkekleri fizik sayesinde elemek ve kafanın rahat olmasını sağlamak…”

Ama iş sadece çalışmakla bitmiyor. Bir de yapılmaması gerekenler var: Seks diyeti.“Vücudun toparlanması için testosteron seviyesi yükselmeli. Seks yapmak çok kalori harcatıyor. Kasları gevşetiyor. Ertesi gün salonda yapacağın spora olumsuz yansıyor” diyorlar. Aralarında bu diyeti iki aydır sürdüren bile var. Biri, “Ben bu yüzden sevgilimden ayrıldım” deyince usul usul uzaklaşıyorum yanından.

****

Kampta dolaşırken gözünüze çarpan bir nokta, erkek yarışmacıların vücutlarının parlaklığının kızlarla yarışması. “Nasıl yapıyorsunuz?” diye soruyorum. Günaşırı tüy dökücü krem kullanıyorlarmış… Bu, modelliğin bir parçasıymışmış… Ama bu durumdan hiç memnun değillermişmişmiş. Poyraz Eser; “Podyumda kaslarımızın daha belirgin olması için yapıyoruz” diyor.

Ropörtaj: Hakan Gence – Fotoğraflar: Emre Yunusoğlu