863269c786
bilgi

BİLGİ ÜNİVERSİTESİ’NDEKİ 8 MART STANDINA SATIRLI TEKBİRLİ SALDIRI

Bilgi Üniversitesi’nde 30-40 kişi olduğu öğrenilen güruh, turnikelerden atlayarak içeriye girdi ve kadınların 8 Mart için kurduğu çadıra tekbir getirerek bıçaklarla saldırdı

Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsün’de kadınların 8 Mart etkinliğine tekbirli, bıçaklı saldırı düzenlendi. Saldırıda yaralananlar olduğu öğrenildi. 20-30 kişi olduğu öğrenilen grup, turnikelerden atlayarak içeriye girdi ve kadınların 8 Mart için kurduğu çadıra yöneldi. Tekbir ve bıçaklarla yapılan saldırıda yaralananlar olduğu bildirildi.

Saldırının ardından öğrenciler protesto düzenledi. Yönetime tepkilerini gösteren öğrenciler, daha önce de benzer şeyler yaşandığını ama güvenlik alınmadığını söyledi. Protesto videolarında öğrencilerin, “Hocam bıçak kullanıyorlar, bıçakla içeriye giriyorlar, can güvenliğimiz yok. Can güvenliğimizi nasıl sağlayacağız!” dediği duyuluyor.

Saldırganların bir kısmının güvenlik görevlilerince yakalandığı öne sürülürken akıbetleri hakkında kesin bir bilgi verilmedi. Bir kadın öğrencinin kaşının patladığı ve hastanede tedavi gördüğü de belirtiliyor.

Saldırının anrdından öğrenciler isyan bayrağını çekti. Neredeyse bütün okul, sorumlular hakkında işlem yapılmasını talep ederken özel güvenlik görevlilerine de tepki gösterildi.

Öğrencilerin isyan bayrağını çekmesi sonrasında okula TOMA getirildi.

Olay Twitter’dan böyle duyuruldu:

Kaynak: Birgün-Diken

Ayrınca Bakın

mobbing-lgbt

EŞCİNSEL ÇALIŞANA MOBBING DAVASINDA ERTELEME KARARI

Uluslararası tekstil firması GAP’ın Türkiye şubesinde eşcinsel bir çalışanın mobbinge maruz bırakılması ve istifaya zorlanması ...

Yorumlar