BİR ZAMANLAR: TURKISH MARLYN MONROE, ISABELL

Türkiye’nin en büyük eşcinsel yaşam ve kültür dergisi GZone’un Ekim 2015 sayısının kapağında Türkiye’nin en güzel kadınlarından biri ve efsane model Deniz Akkaya var.

Son günlerin en arzu edilen erkek mankeni Cenay Türksever eşiliğinde Jülide Güngör’ün objektifine, bize özel verdiği cesur pozlarla çok konuşulacak olan Deniz Akkaya, GZone’a özel hayatıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Gzone Dergi Ekim 2015 sayısının bir diğer önemli dosyalarından biri de, BİR ZAMANLAR editörümüz HAKAN EREN’in kaleme aldığı, TURKISH MARLYN MONROE, ISABELL’in ilginç hayatı…

İnternet çağı başladığından beri her türlü eski ve yeni habere Google sayesinde erişebilir olduk. Fakat benim sizlere anlatacağım Cahit Karakoç’un hikayesine hiç rastlamadım internet dünyasında. Cahit Karakoç 1976 yılında cinsiyet geçiş ameliyatı ile kadın oluyor. Sahne yapan diğer arkadaşları gibi Cahit Karakoç’ta kendine sahne isimi buluyor: Isabell. Ünlülerin soyadlarını kendilerine soyadı olarak seçiyorlar nedense tüm sahneye çıkanlar daha ilgi çekebilmek adına o tarihlerde nedense. 70’li yıllara bakarsak Emel Aydan bir tarihlerin ünlü ve film yıldızı Nilüfer Aydan’ın soyadını almıştır. Bursalı Ahmet (Gönül Nur) tanınmış sinema oyuncusu ve bir zamanlar dansöz olarak sahneye çıkan Muhterem Nur’un soyadı ‘Nur’u almıştır. İstanbul sahnelerinde o tarihlerde boy gösteren Kristin Karol, Fransa’da gelmiş geçmiş en büyük seks yıldızlarından biri olan Martine Carol’un soyadının Türkçeleşmiş halini kullanıyordu. Nami Eren (Sumru Sar) 60’ların meşhur film artisti Semra Sar’ın soyadını kendine sahne soyadı yaparken Özlem Tanju’da muhteşem dansöz Aysel Tanju’nun soyadını alarak sahnelere çıkıyordu. Cahit Karakoç ilk önceleri İzmirli tanınmış sanatçı Naim Erdi’nin soyadını kullanarak Güngör Erdi olarak sahneye çıkıyordu ve cinsiyet geçişinden sonra Isabell ‘Turkish Marilyn Monroe’  sahneye çıkarken nüfusuna kadınlık adının Cahide Karakoç diye kayıt ettirmişti.

TURKISH MARLYN MONROE, ISABELL BİLİP, BİLMEDİĞİNİZ HER ŞEY GZONE DERGİ EKİM 2015 SAYISINDA!

GZONE DERGİ’NİN DENİZ’İN ELLİ TONU-EKİM 2015 SAYISINI AŞAĞIDAKİ BUTONLAR ARACILIĞI İLE ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ..

12119318_10153976001999523_1218294164_o

gzone indir ikon

google

apstore