BİTEMEDİNİZ! PSİKOTERAPİST, EŞCİNSEL BİREYE “ONARIM TERAPİSİ” KİTABINI ÖNERDİ

Adana’da yaşayan eşcinsel birey ilişkisinin ardından yaşadığı psikolojik sorunlar konusunda yardım almak için bir psikoterapiste gitti. Psikoterapist O.E., bu eşcinsel bireyi “tedavi” etmek için kolları sıvadı ve ona “Eşcinselliğin Onarım Terapisi” isimli kitabı hediye etti (!) 

GZone’a konuşan, eşcinsel birey S.G başına gelenleri şöyle anlattı “Bundan birkaç ay önce terk edildiğim için aşk acısı şikayetiyle bir psikoterapist ile görüşmeye başladım. İkinci seansımızda, bu aymaz kadın bana “Eşcinselliğin onarım terapisi” adında, yazarının (Joseph Nicolosi) Amerika ve Avrupada birçok örgüt tarafından sakıncalı bulunan bir kitap vererek kişiliğime saygısızlık etti. Ve tabi ki sadece bana değil, tüm LGBTİ bireylere yapıldı bu saygısızlık”

Küresel olarak bilim insanları eşcinsellik için bir tedavi gerektiğine ya da bunun etkili olabileceğine inanmıyor. ABD 1973 yılında, Dünya Sağlık Örgütü 1992’de, Rusya da 1999 yılında eşcinselliğin hastalık olarak kabul edilmesini engelledi. Geçtiğimiz Ocak ayında ise Tayvan Sağlık Bakanlığı, eşcinsel terapilerini yasaklamak için harekete geçti. Eşcinsel terapi, gelişmiş tüm ülkelerde “şarlatanlık” olarak kabul edilmekte.

Türkiye’de birçok psikoterapist veya psikoloğun bu ve buna benzer kitapları eşcinsel veya trans bireylere önererek eşcinselliği tedavi(!) etmeye çalıştığı bilinmekte.

GZone’un “TÜM TARİHÇESİYLE EŞCİNSEL TERAPİ ŞARLATANLIĞI” dosyası için tıklayın.

(GZone Özel Haberi) *Haber görseli temsilidir.