#BİZEŞİTTİRHEPİMİZ NEFRET SALDIRISINA UĞRAYAN ASYA’YA VERDİĞİNİZ DESTEK İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

GZone ekibi, Mart ayında kezzapla nefret saldırısına uğrayan ve bir gözünü kaybeden trans kadın Asya için düzenlediği seminere katkısı olan herkese teşekkür ediyor.

Hepimizin özgür olması için birbirimizi hep desteklememiz gerektiğine inanan ve #bizeşittirhepimiz düşüncesiyle hareket eden GZone ekibi, Mart ayında kezzapla nefret saldırısına uğrayan ve bir gözünü kaybeden trans kadın Asya için, GZone yazarı eğitmen Azmi Recep Özdaş’ın sunumuyla, 11 Nisan Pazar günü saat 15.00’te Zoom üzerinden “Türkiye Sinemasında Kuir Temsiller” seminerini düzenledi.

Giriş ücretinin 50 TL olduğu ve tüm gelirinin Asya’ya ulaştırılacağı seminere 61 kişi bağışçı olarak katıldı ve tam 4.676 TL toplandı. Bu rakam, bir gözünü kaybeden ve vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan Asya’nın tedavi masraflarında kullanması için kendisine ulaştırıldı.

Bu semineri haberleştiren tüm mecralar, haberin yayılmasına yardımcı olan herkes, seminer ile ilgili içerik oluşturmamıza destek veren oyuncu Deniz Türkali, oyuncu Seyhan Arman ve seminere bağışta bulunan herkese yürekten teşekkür ederiz. Dayanışma yaşatır!