BODRUM’DAKİ GEY PLAJINA POLİS BASKINI, İKİ KİŞİ GÖZ ALTINDA

Bodrum'da, gey plajı olarak da bilinen Haremtan Koyu'nun bir bölümündeki iki kişi, vatandaşların şikayetler üzerine olay yerine gelen polis ekipleri tarafından göz altına alındı.

Bodrum’da, gey plajı olarak da bilinen Haremtan Koyu’nun bir bölümündeki iki kişi, vatandaşların şikayetler üzerine olay yerine gelen polis ekipleri tarafından göz altına alındı.

Bu haber gazetelere “Bodrum’un en güzel koylarından birinde mide bulandıran görüntüler kaydedildi. Haremtan Koyu’nu mesken tutan bir grup erkeğin çırılçıplak denize girip koyda eşcinsel ilişki yaşaması tatilcileri ve vatandaşları isyan ettirdi” şeklinde nefret söylemleriyle yansıdı ve aşağıdaki fotoğraflar ile basında yer aldı.

Değirmenler mevkisi ve Haremten Koyu’nda, kamusal alanda yaşanan bu gelişmelerle ilgili, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Aslan’ın talimatıyla harekete geçildi. Emniyet güçleri bölgede yaptıkları baskında 2 kişiyi gözaltına aldı.

Öte yandan, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Türk Ceza Kanununda “Hayasızca Hareketler Suçu” olarak tanımlanan ve 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası bulunan eylemlerle ilgili olarak bölgeyi mercek altına alacağı öğrenildi.

Kaynak: Haberler.com (Orijinal haberdeki nefret söylemleri düzeltilmiştir)