BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ LGBTİ+ ÇALIŞMALARI KULÜBÜ’NDEN HANDE KADER BURSU

Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü geçtiğimiz sene vahşi bir nefret cinayetine kurban giden Hande Kader için bir burs oluşturmak için kolları sıvadı. 
Kulübün konuyla ilgili açıklaması ve bağış yapabileceğiniz yerler aşağıda:
Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü olarak daha önce de söylediğimiz Hande Kader cinayetine ve trans cinayetlerine karşı kendi adımıza somut adımlar atacağız. 

Bu adımlardan biri olarak BÜVAK iş birliği ile bir burs havuzu oluşturduk. Sizlerin bağışlarıyla gelin bu havuzu dolduralım! 

Gerekli bilgiler görselde ve metindedir.
HANDE KADER BURSU DESTEK ÇAĞRISI

Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü olarak eğitim-öğretimde trans kapsayıcı üniversite hedefimizde sorumluluklarımızdan birini daha sizlerin de yardımıyla yerine getirmek istiyoruz.

Boğaziçi Üniversitesi Vakfı BÜVAK ve Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü BÜLGBTİ+ iş birliği sonucu Hande Kader Bursu ile Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi bir trans öğrenciye 12 ay boyunca 500 TL miktarında burs vermek istiyoruz. Toplanan miktara bağlı olarak bursiyer kontenjanını arttıracağız ve bir yıllık süreyi uzatacağız.

Sizler de bir trans öğrencinin eğitimine katkıda bulunmak isterseniz aşağıda verdiğimiz BÜVAK banka hesabına bağışlarınızı yollayabilirsiniz.

Önemli

– Bağışlarınızı yollarken açıklama bölümüne HANDE KADER BURSU yazdırmanızı önemle rica ederiz. Bu yardımınız, bağışınızın Boğaziçi Üniversitesi Vakfına yollanan diğer bağışlardan ayrılmasını kolaylaştıracaktır.

– Bağışlarınızdan sonra iletişimde kalabilmemiz ve mümkün olduğu durumlarda bağışçı-bursiyer buluşmaları düzenleyebilmemiz için bulgbti@boun.edu.tr mail adresine bağışçı olduğunuza dair mail yollamanızı rica ediyoruz. İsmini açıklamak istemeyen bağışçılarımızın hassasiyetlerine özen gösterilecektir.

Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

1) Bağışlarınızı, hesap bilgilerini aşağıda paylaştığımız BÜVAK hesabına HANDE KADER BURSU açıklaması ile yatırabilirsiniz.

Garanti Bankası Boğaziçi Üniversitesi Şubesi, 303 Şube Kodu, 6200062 (Ana Hesap) Hesap Numarası, TR52 0006 2000 3030 0006 2000 62

2) https://buvak.org.tr/bagis.php linkinden kredi kartı ile bağış veya banka havalesi ile bağış seçeneklerinden birini seçtikten sonra açılan sayfada bağış formunu Burs Havuzu Bağışı seçeneğini seçerek doldurup bağışınızı yollayabilirsiniz. Bağış formundaki açıklama kısmına HANDE KADER BURSU yazmanızı önemle rica ederiz.

Boğaziçi Üniversitesi Vakfı tarafından yürütülen bağış toplama kampanyaları, 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu’nun 2. Maddesinin 2. Fıkrası hükmü uyarınca sadece Boğaziçi Üniversitesi Mensuplarına, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlarına, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği üyelerine, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı Mütevellilerine yönelik hazırlanmıştır.

Saygılarımızla,
Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü