BU KİTAP KİLO VERDİRMEYECEK AMA SİZİ MUTLU EDECEK: KİLOSTROFOBİ

Yazar Sencer Piyancı’nın kendi yaşadıklarından yola çıkarak kaleme aldığı “Olduğun Gibi Güzelsin” diyen “Kilostrofobi” kitabı kendisini kilolu hisseden herkesi farkındalığa ve mutlu olmaya çağırıyor.

Pena Yayınları tarafından raflarda yer alan kişisel gelişim kitabı “Kilostrofobi”, toplumun ideal beden beklentisi yüzünden hayatta atacağı adımlardan kaçınan, yeri geldiğinde yapacağı atılımları yapmakta zorlanan herkese güç aşılayarak kilolarla mutlu ve özgüvenli bir yaşam sürmenin mümkün olduğunu söylüyor.

“Yoksa kilostrofobik misiniz” sorusunu soran kitap, toplum içinde fazla kiloları yüzünden dışlanan, yeri geldiğinde sözlü ve fiziksel şiddette maruz kalanların yaşadıklarını göstermek ve kendilerini yalnız hissetmemeleri için yazıldı.

#kilostrofobikmisin?

Etrafımızdaki insanlar tarafından sürekli daha zayıf, daha fit görünmemiz için yıllarca uyarıldık, baskı altına alındık. Yediklerimize, giydiklerimize, hatta nereye gidip nereye gidemeyeceğimize bile sürekli dikkat etmek zorunda kaldık. Neden peki?

Dünyada milyonlarca insan her gün kilosu yüzünden sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalıyor… Bu kitap, kendisini kilolu hisseden herkesin bu şiddeti savuşturması ve hayatına mutlulukla devam edebilmesi adına yazıldı.

button

Kilolu insanlar için farkındalık ve mutluluk kılavuzu KİLOSTROFOBİ’nin yazarı Sencer Piyancı’yı yakından tanıyalım:

1977 yılında İzmir’de doğdu. Anadolu Üniversitesi Sinema-TVbölümünü bitirdi. Yeditepe Üniversitesi’nde E-Business MBA yaptı. 20 yıldır bilişim-telekomünikasyonve pazarlama alanında çalışıyor, SaintJer adıyla DJ’lik yapıyor. Murat Renay ismiyle iki kitap yayınladı.Dijital dergi GZone’u kuran isimlerden olan Piyancı, halen bu derginin genel yayın yönetmenliğini yapıyor. 1.90 cm’e 129 kilo. Kendini bildi bileli kiloyla ilgili soruların/sorunların muhatabı oluyor. Bu sıkıntıyı tüm kilolular adına bu kitapla çözmeyi hedefliyor. Kilostrofobiyle ilgili bir farkındalık yaratmaya çalışan yazar, aynı zamanda XL Plus hareketinin ortak kurucularındandır.