BÜLENT NARGAZ’DAN YENİ MAXI SINGLE: ANLATSAM ANLAMAZLAR

Bülent Nargaz, 2010 yılında çıkardığı “Bir Günah Gibi” adlı single çalışmasından sonra bu kez de “Anlatsam Anlamazlar” adlı maxi single çalışmasını DMC etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu. 

Yıldız Tilbe’nin “Sevdanın Tadı” ve  Sezen Aksu’nun sevilen şarkılarından “Hazan”ın coverının aralarında yer alan  beş şarkılık albümün aranjör koltuğunda Gökay Süngü, Ersen Kutluk ve Can Ata Yılmaz yer alıyor. Bülent Nargaz farklı 3 aranjör ile çalışmanın şarkılara farklı ruhlar kattığına, tekdüzelikten uzaklaştığına inanıyor.

Albümün ilk video klibi söz ve müziği Ozan Güneysu düzenlemesi Gökay Süngü’ye “Köprü” isimli şarkıya Emre Taptık yönetmenliğinde çekildi.

Şarkı söylemeyi kendisi için bir tutku olarak tanımlayan Bülent Nargaz gerçek manada bir  kontretenor olup, bu özelliğini yansıtabileceği eser arayışını da devam ettiriyor.

1989 yılında başlayan müzik serüveninde birçok ünlü isme vokal yapan, İstanbul’da birçok klüpte sahne alan Bülent Nargaz’ın çalıştığı isimler arasında; Sezen Aksu, Hande Yener, Bengü, Harun Kolçak, Nükhet Duru, Yeşim Salkım, Rober Hatemo yer alıyor. İzmirli olan Bülent Nargaz gazino kültürü ile büyüdüğünü, İzmir Fuarı’nda da Emel Sayın ile sahne aldığını Türk Sanat Müziği’nde de geniş bir repertuara sahip olduğunu, bunu da İstanbul’a gelişinde ve sahne almasında rolü olan Çoşkun Erdem’e borçlu olduğunu söylüyor.