BURÇAK: KENDİNİ İFADE VE VAR ETMEK HİÇBİR CANLI İÇİN KISITLANMAMALI!

Türkiye’nin eşcinsel kültür ve yaşam dergisi  GZone, Haziran 2016 “Onur Haftası Özel” sayısı için tarihinde ilk kez siyaha büründü. LGBTİ bireylere yapılan bir soykırım hareketi olan Orlando katliamı için #yastayız. Bu anlamlı günlerin şerefine sizlere dolu dolu bir sayı hazırladık.

Bu sayımızın konuklarından biri de Türk Müzik dünyasına farklı bir giriş yapan BURÇAK!

Hollanda doğumlu, Türk kökenli, müzik kariyerine çocukluğundan beri aldığı gitar, drum ve vokal dersleriyle adım atan, 16 yaşından itibaren çeşitli gruplarda solistlik yapan Burçak, 2016 yılı Ocak ayında yayımladığı “Dünya” EP’sinden sonra yeni EP’si “Home Alone” ile müzikseverlerin karşısına çıktı.

Oryantal Sound ve Pop Rock müzik tarzlarını harmanlayıp dinleyiciye sunan Burçak’ı yakından tanımak için röportajımızı okuyabilirsiniz.

Röportaj: Onur Özışık

LGBT ve sanat arasındaki bağı nasıl buluyorsun? Senin kariyerinde LGBT etkileri var mı? Neler?

Sanat en büyük başkaldırış… Ürettiğin her ne ise olduğun gibi kabullenilmek ve kendini korkusuzca ifade edebilmek en birincil hak olmalı. LGBT ise bu korkusuz ve cesur duruşun önemli bir simgesi. Benim müziğim de dışavurumcu ve sınırların dışında. Herkes bunu her zaman anlayıp, içselleştiremiyor. “the odd one out” olmak hiç kimse için kolay değil. Deliler için üretiyorum!

Bu ay gerçekleşecek Onur Yürüyüşü hakkında düşüncen nedir? Avrupa’da bu yürüyüşler bir karnaval havasında geçerken, ülkemizde geçen sene gazlandı. Bu konu hakkında düşüncelerin neler?

Kimseyi incitmeyip, kimsenin özgürlüklerini ihlal etmeyen bireylerin yaşama ve kendini ifade etme hakkına saldırmak yanlış ve kabul edilemez. Bu tutumun amacı ile empati kurmak mümkün değil. Kendine davranılmasını istemediğin şekilde kimseye davranma! WTF?

Bu röportajın tamamı için

GZONE DERGİ’NİN “HAZİRAN 2016” SAYISINI

AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…

GZONE DERGI HAZIRAN 2016 KAPAK