CADILAR BAYRAMI’NDA KILIĞINA BÜRÜNEBİLECEĞİNİZ 10 GEY İKON

İşte bu sene katılmayı düşündüğünüz Cadılar Bayramı partilerinde kılığına bürünebileceğiniz 10 gey ikon. 

Yine bir 31 Ekim geldi. Her sene olduğu gibi, bu sene de Cadılar Bayramı partilerine katılacak olanlara, kılığına bürünebileceği gey ikonlar konusunda öneriler vermek istedik.

10.Melek (Angel) : Her geyin en sevdiği sembollerden biri olan melek, X-Men’deki “Angel” karakterini canlandıran seksi Ben Foster ile daha da ikonlaştı. Onun kadar çekici olabilir misiniz bilmiyoruz ama iki kanat takınca bir hayli dikkat çekeceğiniz kesin.

9-Mario Kardeşler : Eğer yapışık ikiz gibi ayrılmadığınız sevgilinizle Cadılar Bayramı partisine katılmak istiyorsanız doksanların ünlü video oyunu ikilisi Mario Kardeşler kostümünü deneyebilirsiniz. Üzerinizde pek fazla bir şey olmayacağı için, parti öncesi bedeniniz konusunda kendinize güvendiğinizden emin olun.

8-Sezen Aksu: Sanat hayatı boyunca bizi duygudan duyguya sürükleyen Sezen, her dönemine ait ikonik görünüşüyle Türkiye’deki eşcinsel kitlenin üzerinde büyük bir etkiye sahip. “Sezen Aksu 88” mi yoksa “Gülümse” mi? hangi Sezen olmak istersen ol, bir hayli dikkat çekeceğine eminiz.

7-Lady Gaga veya Madonna: Yabancı gey ikonların en önemlilerini aynı yerde toplamak istedik. Lady Gaga ya da Madonna. İkisi de eşcinsellerin en sevdiği, özgür aşkı en ön saflarda savunan isimler. Bu Cadılar Bayramı’nda onlara bir selam çakmak isteyebilirsiniz.

6-Aysel Gürel: Özgür ruhuyla aşkın cinsiyetsizliğini taa seksenlerden beri bizlere nakış gibi işleyen, Türkiye’nin en önemli ozanlarından Aysel Gürel, içi kadar renkli bir şekilde giyiniyordu. Kırmızı gözlükler, pembe bir peruk, kırmızı ruj ve canlı renkteki kıyafetlerle onu bu Cadılar Bayramı’nda yeniden yaşatmak mümkün.

5-Süper Kahramanlar: Tek tek isimlerini saymayalım ama, dar taytları sevdiğimizden mi yoksa kaslı kollara olan hayranlığımızdan mı bilinmez, Cadılar Bayramı’nda herhangi bir süper kahraman olmayı çok sevdiğinizin farkındayız. Süpermen, Örümcek Adam ya da  hangisi olmak isterseniz olun, süper kahraman olmak bu gece için iyi bir seçim.

4-Huysuz Virjin: Daha kavramın adı bile bilinmeden, Drag queenliği 1970’li yılların başından bu yana Türkiye’de ve hatta dünyada temsil eden en büyük isimlerden biri olan Seyfi Dursunoğlu, ağzının ayarı olmayan, taşı gediğine koyan, azgın karakteri Huysuz Virjin’le en büyük gey ikonlardan biri haline geldi. Bu yaşayan efsaneyi -artık televizyonlarda izlememiz yasak iken- bu Cadılar Bayramı’nda yeniden hatırlamakta fayda var.

3-Ajda Pekkan: Türkiye’deki eşcinseller üzerindeki “glam” etkisi inkar edilemeyecek olan bir isim olan Ajda Pekkan, -kelimenin tam anlamıyla- “sonsuza kadar yaşayacak”. Siz de bu pop divasının ölümsüzlüğünden etkilendiyseniz, saç, makyaj, peruk ve kostümünüzü Ajdamsı hale getirebilirsiniz. (Daha gergin durmak için yüz derinizi kulak arkanıza doğru mandallamak iyi bir fikir olabilir)

2-Unicorn: Eşcinsellerin en sevdiği semboller arasında “atbaşı” önde olan Unicorn (Tek boynuzlu at) Cadılar Bayramı’nda da kılığına girmeyi sevdiğimiz en önemli kılıklardan biri. Boynuzunuzu ne kadar uzun tutarsınız bilmiyoruz ama gittiğiniz partide tüm ilgiyi üzerinize toplayacağınız kesin.

VEEEEEE

işte listemizin 1 numarası:

1-Bülent Ersoy: Listemizin ilk sırasında tartışmasız “o” var. Fevkaladenin fevkinde sahne kostümleriyle onu her gördüğümüzde bize “halloween” etkisini iliklerimize kadar yaşatan Bülent Ersoy, elbette bu listenin ilk sırasında olacaktı. Dolgun yanakları, katman katman yaptığı makyajı ve görkemli sahne kıyafetlerini taklit etmek bir hayli zor olsa da onun gibi büyük bir ikonun bu çabayı hak ettiğini düşünüyoruz.

İşte Bülent Ersoy’un “Cadılar Bayramı’nda giymediği” ama onu ikonlaştıran birkaç kostümü: