CAITLYN JENNER KALİFORNİA VALİLİĞİNE ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Kardashian kardeşlerin üvey, Jenner kardeşlerin öz babası, eski olimpiyat şampiyonu Caitlyn Jenner, California valisi olmak için adaylığını açıkladı.

Cuma günü açıklama yapan Caitlyn Jenner, “Amerika Birleşik Devletleri’ni temsil etmekten Olimpiyatlarda altın madalya kazanmaya, eşitlik hareketinin ilerlemesine yardımcı olmaya kadar hayatım boyunca şefkatli bir ezber bozucu oldum. Californialılar olarak, çok geç olmadan önce eyaletimizi temelden düzeltmek için şimdi bir fırsatla karşı karşıyayız” dedi.

71 yaşındaki emekli dekatloncu ve bugünün ünlü reality show yıldızı Caitlyn Jenner’ın California valisi olmak için seçim yarışına katılacağını açıklamasının ardından, ailesinin bu karara nasıl tepki vereceği ve seçim kampanyasına destek olup olmayacağı merak konusu oldu. TMZ’nin haberine göre, Kardashian’lar, Caitlyn Jenner’ın kampanyasına destek olmayacak, çünkü onunla görüşleri bağdaşmıyor.

İddiaya göre Caitlyn Jenner, cuma günkü adaylık açıklamasından önce ailesiyle konuştu. Ancak Jenner, onlardan bir kampanya yapmaları beklentisi içine girmedi.

Caitlyn Jenner’ın siyasetteki duruşu yıllardır aile için bir sorun oldu. Jenner, muhafazakar görüşleriyle öne çıktı. Örneğin şimdi eşcinsel evliliği destekler pozisyon alsa da başlangıçta buna karşı çıkmıştı.

Caitlyn Jenner’ın, ailenin en popüler üyesi Kim Kardashian’la arasının iyi olduğu biliniyor. Kardashian, sık sık önceki başkan Donald Trump ile cezaevi reformu için görüşmüşse de kendini hiçbir zaman muhafazakar görüşlü olarak tanımlamadı. Boşanma aşamasında olduğu Kanye West’i de başkanlık yarışı esnasında kameralar önünde açıkça desteklemedi.

Kardashian’lar 2016 başkanlık seçiminde açıkça Hillary Clinton’ı destekledi. O dönemde Caitlyn Jenner, muhafazakar aday Donald Trump’a destek verdi. Ancak iki yıl sonra bu desteği inkar etti.

Kardashian’ların Caitlyn Jenner’ın kampanyasına katılmasını engelleyen başka bir sorun daha var. Anneleri Kris Jenner’dan boşanması konusunda hala keskin duyguları olduğu söylenen kardeşler, babalarına destek çıkarak anneleri ile babalarının ortasında kalmak istemiyor.

Kaynak: NTV