CAITLYN JENNER SOSYAL MEDYA REKORLARINI KIRDI

ABD’nin en ünlü ailelerinden Kardashian’ların üvey babası olarak ünlenen, eski atlet Bruce Jenner’ın trans cinsşyet geçiş süreciyle ilgili yaptığı açıklamaları önceki haberlerimizde sizlerle paylaşmıştık.

Bruce Jenner bundan yaklaşık bir ay kadar önce verdiği röportajda henüz yeni ismini açıklamayacağını söylemişti.

Jenner, dün ortaya çıkan Vanity Fair dergisi kapağıyla sosyal medyayı birbirine kattı. Vanity Fair’in bu tarihi kapağındaki fotoğrafları Annie Lebowitz çekti. İşte bu kapak:

Orta yaşlı ve gayet çekici bir kadın olarak kendini dünyaya tanıtan Jenner, “Call me Caitlyn” (Bana Caitlyn Deyin) diyerek dün gece bütün sosyal medyanın en büyük sansasyonu haline geldi.

Birkaç saat içinde Twitter’da bir buçuk  milyonun üzerinde takipçiye ulaşarak Twitter’ın en hızlı takipçi kazanma rekorunu kıran Jenner, daha önce atletizm alanında kırdığı rekorlara gönderme yaparak “65 yaşında, 4 saat içinde 1 milyon takipçiye sahip olmak? Başka bir Jenner dünya rekoru” diyerek takipçilerine teşekkür etti. Bu rekor 5 saat içerisinde bir milyon kullanıcıya ulaşan Barack Obama’daydı.

Jenner, Twitter’da “#callmecaitlyn” ve “#caitlynjenner” hashtagleriyle ABD Başkanı Barack Obama, Lady Gaga, Lena Dunham, Ellen DeGeneres, James Franco gibi ünlülerden ve milyonlarca Twitter kullanıcısından destek yağdı. Instagram’daki kapak fotoğrafı 288.000 kişi tarafından beğenildi.

Bizler de Caitlyn Jenner’a “aramıza hoş geldin” diyoruz…