CALL ME BY YOUR NAME’İN DEVAM FİLMİNİN GELMESİ PEK MÜMKÜN DEĞİL

Yönetmeninin yaptığı açıklamalar, Timothée Chalamet’nin çalışma takvimi ve Armie Hammer'ın cinsel istismar ve yamyamlık suçlamalarına konu olması sebebiyle Call Me By Your Name'in devam filminin gelmesi pek olası değil.

Call Me by Your Name‘in devamının gelebileceği hakkında söylentiler, aylar yıllar öncesine dayanıyor. Guadagnino ikinci filme sıcak baktığını sıklıkla dile getirse ve Timothée Chalamet ile Michael Stuhlbarg’ın olası bir projeye katılmaya niyetli oldukları bilinse de, Armie Hammer bu fikre daha mesafeliydi. Ancak çok geçmeden Hammer da ikna edildi.

Geçtiğimiz nisan İtalya merkezli dergi La Repubblica’ya konuşan Guadagnino, devam filminin çekileceğini ve ilk filmdeki kadronun tamamen korunacağını söylemiş; senarist James Ivory’nin bu girişime yer almayacağını açıklamasının ardından, heyecan verici bir kalemle görüşmelere başlandığını duyurmuştu. Kaynak romanı yazan André Aciman’ın öyküyü 2019’da yayımlanan Find Me ile devam ettirmiş olması, neler izleyebileceğimiz hakkında az çok fikir sahibi olmamıza da vesile olmuştu.

Bu demecin ardından hem araya giren pandemi süreci hem oyuncuların artık uluslararası yıldızlara dönüşmesi hem de Hammer’ın sinema dünyasından aforoz edilmesinin etkileriyle projeden ses seda çıkmadı.

Timothée Chalamet’nin çalışma takvimi bir hayli yoğun; henüz izleme fırsatı bulamadığımız Dune’un devam filmleri ve Willy Wonka’nın gençlik yıllarını canlandıracağı yapım, prodüksiyon süreci yeni başlayanlardan. Armie Hammer’ın değil bir Guadagnino filminde, herhangi bir yapımın kadrosunda yer alması artık imkânsız görünüyor. Yamyamlık ve cinsel istismar içeren ifadelerinin geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmasının ardından, tecavüz geçmişi olduğunu da öğrendik. Hâliyle yer alması planlanan birçok filmin kadrosundan birer birer çıkarıldı.

Geçtiğimiz günlerde Deadline’a konuşan ilk filmin yönetmeni Luca Guadagnino, “Gerçek şu ki, kalbim hâlâ orada, ama şu an bu film üzerinde çalışıyorum. Umarım yakında Scarface‘i de çekeceğim ve daha birçok projem var. O yüzden bir süre Atlantik’in bu tarafına, yapmak istediğim filmlere odaklanacağım.” dedi.

Guadagnino, çalışma takviminin sıkışık olmasının yanında, her ne kadar bahsetmese de Hammer’ın ayyuka çıkan geçmişi yüzünden de bu devam filminden uzaklaşmasına sebep olduğunun sinyallerini verdi.

Kaynak: Bantmag

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :